Zamknij

Przemycali narkotyki w meblach

Olga Papiernik
31.01.2018 10:09
Przemycali narkotyki w meblach
fot. Connor Limbocker on Unsplash

Prokuratura Okręgowa w Opolu nadzoruje śledztwo dotyczące przemytu znacznych ilości środków odurzających. Postępowanie to prowadzone jest przez funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Opolu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Zatrzymano trzech mężczyzn

W toku śledztwa ustalono, że trzech mieszkańców Kędzierzyna-Koźla może dokonać przemytu znacznych ilości środków odurzających. Do ich zatrzymania doszło na jednej z ulic miasta. W chwili zatrzymania mężczyźni przenosili w kartonie część przemyconych narkotyków.

W wyniku przeprowadzonych czynności zabezpieczono 2,5 kilograma marihuany. Narkotyki zostały przemycone do Polski z Holandii. Marihuana ukryta była w specjalnie przygotowanych schowkach w materacu tapicerowanych mebli. Podczas działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli także amfetaminę oraz haszysz.

Zastosowano tymczasowy areszt

Mężczyźni po zatrzymaniu zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Opolu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego podejrzanym przedstawiono zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

PAP/OP