Zamknij

Przelewy w święta. KIR: zaplanujmy transakcje z wyprzedzeniem

Katarzyna Witwicka
08.04.2020 15:13
Przelewy bankowe w święta. Wielkanoc 2020. Kiedy dojdzie przelew?
fot. wutzkohphoto/Shutterstock (ilustracyjne)

Realizacja przelewów w okresie świątecznym może być utrudniona – informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa. Lepiej dokonać takich transakcji szybciej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Wielkanoc to czas, w którym większość instytucji, w tym banki pracują w niestandardowych godzinach. To oznacza, że terminy realizacji przelewów mogą się wydłużyć. KIR radzi, by szybciej zaplanować transakcje bankowe.

- Warto pamiętać, że w tym okresie zmieni się również sposób funkcjonowania systemów rozliczeniowych Elixir i Euro Elixir. Dlatego terminowe płatności warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem lub skorzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir – doradza KIR.

Zobacz także

KIR przypomina w komunikacie, że rozliczenia w systemie Elixir realizowane są w czasie jednej z trzech sesji odbywających się w dni robocze, w godzinach: 9:30, 13:30 i 16:00

W piątek 10 kwietnia nie jest dniem wolnym od pracy, zatem system Elixir będzie funkcjonować jak w każdy inny dzień roboczy.

Zobacz także

KIR przypomina, że przelewy zlecone po godzinie 16:00 realizowane są następnego dnia roboczego. Zatem ostatni przelew warto zaplanować na piątek przed godziną 16:00. W przeciwnym razie pieniądze trafią do odbiorcy dopiero we wtorek 14 kwietnia.

Mimo przerwy świątecznej, do dyspozycji klientów pozostaje system Express Elixir. System działa całą dobę, także w weekendy i święta.

RadioZET.pl/mat.pras