Zamknij

ProteGO Safe. Resort cyfryzacji wyjaśnia, jak działa aplikacja

09.06.2020 12:23
ProteGO Safe. Jak pobrać aplikację? Jak to działa?
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Aplikacja ProteGO Safe jest już dostępna do pobrania na smartfonie – poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. Na czym to polega i w jaki sposób korzystanie z aplikacji może zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem?

Aplikacja ProteGo Safe może pomóc w zmniejszaniu ryzyka zakażenia koronawirusa – zapewnia resort cyfryzacji. Szef ministerstwa Marek Zagórski poinformował, że aplikacja jest już dostępna do pobrania w sklepie Google Play, na urządzenia z systemem Android.

ProteGo Safe ma umożliwić typowanie osób, które powinny być objęte nadzorem sanitarnym. Aplikacja umożliwia wypełnienie ankiety, która pomoże ocenić ryzyko zachorowania. Pomoże także sprawdzić, czy przebywając w danym miejscu jesteśmy narażeni na zachorowanie.

ProteGO Safe. Jak działa aplikacja?

Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z resortem zdrowia udostępniło aplikację, która ma pomóc w walce z koronawirusem. Według resortu aplikacja ma pomóc w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią.

Użytkownik takiej aplikacji może wypełnić ankietę i dokonać oceny ryzyka zakażenia koronawirusem. Aplikacja umożliwia też prowadzenie tzw. dziennika zdrowia. Najistotniejszą z puntu widzenia możliwości wyeliminowania ryzyka zakażenia się funkcją jest możliwość komunikowania się z urządzeniami innych użytkowników.

Aplikacja łączy się z innymi użytkownikami poprzez Bluetooth. "W momencie, kiedy któryś z użytkowników, z którego telefonem spotkał się Twój telefon, zachoruje – dostaniesz odpowiednią informację" - podaje resort cyfryzacji w opisie aplikacji.

Zobacz także

Docelowo, aplikacja ProteGo Safe ma być dostępna także dla użytkowników iPhonów.

RadioZET.pl/PAP