Zamknij

Program Mieszkanie dla Młodych dobiega końca

Olga Papiernik
20.12.2017 10:54
 Program  Mieszkanie dla Młodych dobiega końca
fot. Agencja Gazeta

- Program "Mieszkanie dla Młodych" (MdM) dobiega końca, wnioski będzie można składać od 2 stycznia do 30 września 2018 r., poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Do rozdysponowania jest 381 mln zł.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Zagłosuj

Czy wziąłeś/aś lub zamierzasz wziąć udział w programie Mieszkanie Dla Młodych?

Liczba głosów:

-W 2018 r. do rozdysponowania pozostała nam kwota ok. 381 mln zł. Doświadczenia ubiegłych lat podpowiadają nam, że środki te wystarczą na dofinansowanie wkładu własnego dla ok. 13 tys. wnioskodawców. Jeśli zainteresowanie będzie utrzymywać się na poziomie zbliżonym do tegorocznego, to pula wyczerpie się już w ciągu kilku dni stycznia 2018 r. - powiedział zastępca dyrektora departamentu usług agencyjnych w BGK Przemysław Osuch.

Program MdM ruszył w 2014 r. W ciągu czterech lat BGK przyznał na dofinansowania do wkładów własnych kupującym mieszkania łączną kwotę 2,5 mld zł. Pozwoliło to na kupno własnego mieszkania ponad 98 tysiącom rodzin, przypomniano.

"Bank Gospodarstwa Krajowego intensywnie pracuje już nad wdrożeniem Narodowego Programu Mieszkaniowego" - podsumowano.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Zobacz także

ISBnews/OP