Zamknij

Banki pomogą w walce ze smogiem?

10.10.2019 09:59
Banki przyłączą się do walki ze smogiem
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Prezes Narodowego Funduszu Ochrony środowiska chce wciągnąć sektor bankowy do programu antysmogowego „Czyste Powietrze”.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

– W ciągu pół roku chciałbym się porozumieć z bankami co do ich udziału w programie antysmogowym Czyste Powietrze – zadeklarował prezes NFOŚiGW Piotr Woźny.

Zobacz także

W jaki sposób banki mogłyby włączyć się do programu?

Woźny porównał współpracę rządu z sektorem bankowym. Powiedział, że bankowość elektroniczna sprawdziła się w przypadku kluczowego, rządowego programu, zatem sprawdzi się także w przypadku „Czystego Powietrza”.

Programy społeczne, jak na przykład 500 plus, udowodniły, że składanie wniosków przez bankowość elektroniczną się sprawdza. Polacy lubią ten kanał i chcemy skorzystać z doświadczeń tamtych programów.

mówił Woźny

Jak dodał, taka forma składania dokumentów mogłaby zachęcić więcej Polaków do skorzystania z dotacji.

  • Prezes NFOŚiGW chce zachęcić banki do finansowania pomostowego dla przedsięwzięć termomodernizacyjnych realizowanych przez gospodarstwa domowe. 

Zobacz także

Według Woźnego mógłby to być niskooprocentowany kredyt, na wzór wprowadzonej przez PKO BP pożyczki na zakup i instalację paneli fotowoltaicznych.

  • Banki miałyby włączyć się w akcje marketingowe.

Sektor bankowy wydaje mnóstwo pieniędzy na marketing. Jeżeli dostrzeże potencjał w programie Czyste Powietrze, to z powodzeniem może go również włączyć do akcji reklamowej.

mówił Woźny

RadioZET.pl/PAP