Zamknij

Kultowe marki wycofają jeans

Olga Papiernik
13.08.2018 19:20
jeansy
fot. Loic Djim on Unsplash

Amerykańska korporacja odzieżowa VF, właściciel takich marek jak Wrangler i Lee,  chce wydzielić ze swych struktur dział wytwarzający ubrania dżinsowe - podała w poniedziałek agencja AP. Koncern ma się skoncentrować na szybko rozwijającej się branży produktów sportowych.

Jak wskazano, podział firmy VF wynika ze zmiany upodobań Amerykanów, którzy coraz częściej zamieniają dżinsy na spodnie do jogi. Tradycyjni wytwórcy odzieży dżinsowej, podkreślono, by nie wypaść z rynku coraz częściej decydują się na produkcję denimu z domieszką stretchu.

Podział firmy ma się zakończyć w pierwszej połowie przyszłego roku - podano.

Agencja zaznaczyła, że zmiana upodobań odbiorców była widoczna w co kwartalnych wynikach firmy VF, która ogłosiła w poniedziałek, że chce wydzielić ze swych struktur dział produkcji odzieży z dżinsu.

Zagłosuj

Czy nosisz dżinsy?

Liczba głosów:

W ostatnich trzech miesiącach, jak podano, przychody amerykańskiego koncernu ze sprzedaży produktów sportowych typu activewear wzrosły o 25 proc., a typu outdoor - o 6 proc., zaś wyrobów dżinsowych - o 3 proc.

Producent szacuje, że w całym obecnym roku rozliczeniowym przychody jego działów wytwarzających towary outdoor zwiększą się o 6-8 proc., a tzw. active - o 13-14 proc. Natomiast wpływy działu dżinsowego mają pozostać na niezmienionym poziomie.

Jak podała w poniedziałek firma VF, wydzielenie działu wyrobów dżinsowych przyniesie jej roczne wpływy w wysokości 2,5 mld dol. Dział wytwarzający produkty sportowe typu outdoor i activewear, w skład którego wejdą marki North Face, Timberland, Altra, Icebreaker i Williamson-Dickie miałby generować rocznie ok. 11 mld dol. 

PAP/Magdalena Jarco/OP