Zamknij

Problemy z aplikacją WhatsApp. Brak możliwości rozmów i przesyłania zdjęć

15.10.2021 12:25
Problemy z aplikacją WhatsApp. Brak możliwości rozmów i przesyłania zdjęć
fot. Utrecht Robin/ABACA/Abaca/East News

Twórcy aplikacji WhatsApp zapowiadają utrudnienia w korzystaniu z komunikatora. Sprawdzamy, kiedy i na których telefonach będą problemy z rozmowami i przesyłaniem zdjęć oraz innych plików.

WhatsApp zapowiada utrudnienia w korzystaniu z komunikatora. Mogą one wystąpić na początku listopada 2021 roku. Odczują je użytkownicy telefonów ze starszym oprogramowaniem. Dotkną zarówno właścicieli smartfonów z systemem Android, jak i iOS.

Po sytuacji, która wydarzyła się na początku października 2021 roku, gdy awaria kilku najpopularniejszych platform społecznych słono kosztowała ich właściciela, teraz firmy wola dmuchać na zimne i zapowiadać możliwość przerwy w korzystaniu z platformy. Mark Zuckerberg stracił wówczas w kilka godzin 6 mld dol, a straty reklamowe samego Facebooka w tym czasie to 80 mld dol. Bez dostępu do social mediów było 3 mld użytkowników. 

Awaria WhatsApp. Dlaczego nie działa aplikacja?

Portal tvn24.pl poinformował, że od 1 listopada 2021 roku część użytkowników komunikatora WhatsApp nie będzie miała możliwości korzystania z aplikacji na swoich smartfonach. Utrudniony będzie dostęp do wiadomości, zdjęć czy filmów, które są przesyłane za jej pośrednictwem.

Jakie będą wymagania sprzętowe komunikatora? Aby aplikacja swobodnie działała niezbędne będzie odpowiednie oprogramowanie. Producent zapowiada, że użytkownicy powinni mieć w swoich telefonach przynajmniej system Android 4.1 JellyBean lub nowszej wersji systemu iOS niż iOS 9. Na których telefonach nie będzie więc działał WhatsApp na początku listopada 2021?

  • Apple: iPhone SE, 6S, 6S Plus
  • LG: Optimus F7, F5, L3 II Dual, F7 II, F5 II
  • Samsung: Galaxy S3 Mini, Trend II, Trend Lite, Core, Ace2
  • Sony: Xperia
  • Huawei: Ascend Mate, Ascend D2

Przypomnijmy, że oprogramowanie Android 4.1 Jelly Bean weszło na rynek w 2012 roku. Oznacza to, że tworzone przez programistów aplikacje dedykowane temu systemowi, są zgodne z 99,8 procent urządzeń z systemem Android obecnych na rynku.

RadioZET.pl/tvn24