Zamknij

Primark w Polsce z opóźnieniem. Sklep w Galerii Młociny dopiero jesienią

Piotr Drabik
24.05.2019 09:26
Primark. Pierwszy sklep w Galerii Młociny z opóźnieniem w Polsce
fot. Robson90/Shutterstock (ilustracyjne)

W nowej Galerii Młociny w Warszawie wciąż nie został otwarty pierwszy w Polsce sklep odzieżowej marki Primark. Jak podał „Puls Biznesu”, duży dwupiętrowy lokal czeka na najemcę z Irlandii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Primark na przełomie minionego i obecnego roku potwierdził oficjalnie, że irlandzka sieć rozpocznie działalność w Polsce.

Pierwszy sklep o powierzchni około 7 tys. metrów kwadratowych ruszy w Galerii Młociny. Obiekt otwarto oficjalnie w czwartek, ale wśród dostępnych lokali nadal nie ma Primarka.

Zobacz także

Kiedy Primark zostanie otwarty w Polsce?

– Czeka nas tu jeszcze debiut kilku marek, ale na razie za wcześnie na jakiekolwiek informacje – podkreślił Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment, jednego z inwestorów Galerii Młociny, w rozmowie z „Pulsem Biznesu”.

Primark w czwartek nie odpowiedział na jej pytania. Gazeta przekazała, że duży i dwukondygnacyjny sklep odzieżowy w Galerii Młociny zostanie otwarty co najmniej za 5 miesięcy. Jednak termin może przeciągnąć się nawet do końca roku.

Irlandzki gigant odzieżowy znany jest z niskich cen i tłumów w sklepach. Należy do rolno-spożywczo-handlowego koncernu Associated British Foods, który w Polsce znany jest m.in. z herbaty Twinings. Jego łączne roczne obroty sięgają 15,6 mld funtów, z czego prawie 7,5 mld to biznes Primarka.

Zobacz także

RadioZET.pl/Puls Biznesu/PTD