Zamknij

Primark w Poznaniu. Jest nowa data otwarcia kolejnego sklepu

29.04.2021 14:34
Primark otwiera się w Poznaniu
fot. Jakub Kaminski/East News

Primark w Poznaniu miał przyjąć pierwszych klientów w marcu, ale lockdown pokrzyżował spółce plany. Jest nowa data otwarcia drugiego w Polsce sklepu irlandzkiej sieciówki.

Primark, sieć odzieżowa z Irlandii, rozszerza działalność w Polsce. Poza sklepem na warszawskich Młocinach niebawem zakupy można będzie zrobić w jednej z poznańskich galerii. Kiedy otwarcie?

Pierwotnie mowa była o 25 marca, jednak obostrzenia pandemiczne pokrzyżowały te plany. Nowy termin jest już potwierdzony: Primark otworzy się w Poznaniu po majówce.

Primark w Poznaniu. Kiedy otwarcie?

Primark wprowadzi do Poznania  „niesamowitą modę w niesamowitych cenach”- czytamy w komunikacie irlandzkiej sieciówki. Firma w maju 2021 roku otworzy sklep w Poznaniu w galerii Posnania .

Sklep miał zostać otwarty 25 marca, ale pandemia pokrzyżowała plany sieci. Zgodnie z zapowiedzią rządu, sklepy w galeriach zostaną ponownie otwarte 4 maja. Dwa dni później 6 maja odbędzie się premiera poznańskiego sklepu Primark – czytamy w serwisie Wiadomościhandlowe.pl.

Dwupoziomowy sklep ma liczyć łącznie 3500 mkw i zatrudniać ponad 230 osób. Sieć oferuje nie tylko odzież, ale i akcesoria gospodarstwa domowego. Cytowany w komunikacie sieci Maciej Podwojski, area manager na Polskę, Słowenię oraz Czechy, mówi, że klienci będą mieli do dyspozycji „ubrania na nowy sezon, jak również odzież z kolekcji podstawowej”.

Primark to międzynarodowy detalista, który oferuje odzież, kosmetyki i artykuły gospodarstwa domowego. Pierwszy sklep powstał w Dublinie w 1969 roku. W sierpniu minionego roku sieć wkroczyła na polski, 13. z kolei rynek. Sieć Primark liczy łącznie 390 sklepów w 13 krajach.

Otwarcie galerii handlowych 4 maja. Na jakich zasadach?

Wszystkie sklepy w galeriach, a także wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe wznowią pracę 4 maja. Nadal obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny i limit klientów: 1 osoba na 15 mkw. Każdy klient musi pamiętać o zasłanianiu nosa i ust.

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl