Zamknij

Primark w Poznaniu? Są spekulacje w sprawie kolejnej lokalizacji

20.11.2019 20:25
Primark w Polsce. Kiedy otwarcie? Kolejny sklep może powstać w Poznaniu
fot. Hazel Nicholson/Flickr/CC BY 2.0 (ilustracyjne)

Czy w kolejnym polskim mieście zostanie otwarty sklep Primark? Może on powstać w Poznaniu - sugeruje "Głos Wielkopolski". Dotychczasowe informacje mówiły tylko o planowanym salonie w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Primark, pochodząca z Irlandii sieć sklepów oferująca odzież w niskich cenach, przygotowuje się do premiery na polskim rynku. 

Spółka potwierdziła, że zamierza rozpocząć działalność nad Wisłą wiosną 2020 roku. W przypadku lokalizacji sklepów do tej pory mówiło się przede wszystkim o Galerii Młociny w Warszawie. 

Zobacz także

Primak w Poznaniu?

Jak podał "Głos Wielkopolski", istnieje możliwość otwarcia oddziału Primark również w Poznaniu. Od kilku tygodni w centrum handlowym Posnania w miejscu sklepu Forever21 planowany jest nowy punkt handlowy.

"Najbardziej wyczekiwana marka w Polsce" - można przeczytać na płachcie zakrywającej dotychczasowy sklep odzieżowy. W rozmowie z dziennikiem przedstawiciele Posnanii nie zdradzają, jaki nowy najemca pojawi się w miejsce Forever21.

Zobacz także

Nieoficjalnie chodzi o Primark. Dlaczego?

"Głos Wielkopolski" podkreślił, że według wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) siedziba spółki Primark Sklepy mieści się w Swarzędzu (niedaleko Poznania) przy ul. Rabowickiej. Jej właścicielem jest Primark Limited. 

Ponadto osoby związane z poznańskim centrum handlowym przyznały w rozmowie z gazetą, że od dawna toczyły się rozmowy o otwarcie salonu Primark w stolicy Wielkopolski.

Primark, który powstał w 1969 roku w Irlandii, jest obecny na 12 rynkach. 

Jak napisano w najnowszym raporcie właściciela sieci Primark, firma liczyła 373 sklepy (stan na wrzesień tego roku). Większość z nich - bo aż 189 było w Wielkiej Brytanii. Kolejne 46 w Hiszpanii i 37 w Irlandii.

Zobacz także

RadioZET.pl/Głos Wielkopolski