Zamknij

Primark wchodzi do Polski. Odzieżowy gigant ogłosił swoje plany

Piotr Drabik
23.01.2019 08:44
Primark w Polsce. Gdzie pierwszy sklep. Kiedy otwarcie
fot. Eyesonmilan/Shutterstock (ilustracyjne)

Primark, odzieżowy gigant z Irlandii, zapowiedział otwarcie w Polsce pierwszego sklepu. Według nieoficjalnych informacji powstanie on w budowanej Galerii Młociny w Warszawie. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zagłosuj

Czy będziesz robił zakupy w Primarku?

Liczba głosów:

O wejściu sieci Primark w Polsce mówiło się od wielu miesięcy. Plany sieci handlowej zdradził John Bason, dyrektor finansowy Associated British Food, właściciela Primarka.

W rozmowie z portalem Drapersonline.com zapowiedział wejście na rynek Europy Wschodniej – w tym kontekście wymienił Polskę. Nie zdradził jednak, kiedy i gdzie zostanie otwarty pierwszy market odzieżowy spod marki Prmark nad Wisłą.

Zobacz także

Jednocześnie Bason zapowiedział dalszą ekspansję handlową we Francji, Hiszpanii i Włoszech. 

Według „Pulsu Biznesu” pierwszy Primark w Polsce zostanie otwarty w budowanej Galerii Młociny w Warszawie. Gazeta w ubiegłym roku informowała, że market odzieżowy będzie miał 7 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Niewykluczone, że Primark powstanie również w Krakowie. 

Co to jest Primark?

To irlandzka sieć sklepów odzieżowych, która powstała 1969 roku i należy do koncernu Associated British Foods. To bardzo popularne na Wyspach Brytyjskich i Irlandii wielkopowierzchniowe sklepy odzieżowe, które charakteryzują się dużym asortymentem i niskimi cenami. 

Primark ma 370 marketów w krajach Europy Zachodniej (m.in. Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia) oraz Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także

RadioZET.pl/Puls Biznesu/PTD