Zamknij

Primark otworzy kolejne sklepy. Znamy plany irlandzkiej sieci

20.07.2021 10:43
Kolejne sklepy Primark w Polsce
fot. Jakub Kaminski/East News

Do Warszawy i Poznania dołączą dwa kolejne miasta, do których można będzie udać się na zakupy w popularnych sklepach Primark. Irlandzka sieć zdradziła plany rozwoju.

Primark zagościł w Polsce w sierpniu 2020 roku. Pierwszą lokalizacją były warszawskie Młociny, zaś otwarcie pierwszego sklepu (mimo trwającej wówczas pandemii), okazało się sukcesem handlowym – zdradza Maciej Podwojski, area manager w Primark na Polskę, Słowenię oraz Czechy w rozmowie z Newserią.

Sieć otworzyła więc kolejny sklep w poznańskiej galerii Posnania. Jak dowiaduje się serwis, w planie są kolejne dwa sklepy w nowych lokalizacjach. Oto mapa już istniejących i planowanych sklepów Primark w Polsce.

Primark otworzy dwa nowe sklepy. Gdzie i kiedy?

– Sprzedaż w Polsce, zarówno w Warszawie, jak i Poznaniu, jest dla nas bardzo satysfakcjonująca i napawa optymizmem na dalsze plany ekspansji w regionie – mówi dla agencji Newseria Maciej Podwojski, area manager w Primark na Polskę, Słowenię oraz Czechy.

Obecnie zakupy w irlandzkiej sieciówce możliwe są w sklepach w Warszawie i w Poznaniu. Do tej listy dołączą Kraków i Katowice.

  • Primark w Galerii Młociny w Warszawie – pierwszy sklep tej sieci w Polsce, który został otwarty w sierpniu 2020 roku
  • Primark w Galerii Posnania w Poznaniu – drugi sklep otwarty został w maju 2021 roku
  • Primark w Galerii Silesia City Center w Katowicach ruszy w 2022 roku
  • Primark w centrum handlowym Bonarka w Krakowie zostanie otwarty nie wcześniej niż w 2022 roku

Sieć planuje także otworzyć pierwszy sklep na Słowacji, w Bratysławie oraz rozszerzyć listę sklepów tej marki w Czechach.  Primark to międzynarodowy detalista, który oferuje odzież, kosmetyki i artykuły gospodarstwa domowego. Pierwszy sklep powstał w Dublinie w 1969 roku. W sierpniu minionego roku sieć wkroczyła na polski, 13. z kolei rynek. Sieć Primark liczy łącznie 390 sklepów w 14 krajach i zatrudnia ponad 70 tys. pracowników.

 

RadioZET.pl/Newseria