Zamknij

Primark oficjalnie w Polsce. Pierwszy sklep powstanie w Warszawie

26.07.2019 13:50
Primark oficjalnie w Polsce. Pierwszy sklep powstanie w Warszawie. Kiedy otwarcie?
fot. Robert Hoetink/Shutterstock (ilustracyjne)

Primark, znana na całym świecie sieć sklepów odzieżowych, oficjalnie wchodzi do Polski. Podpisano umowę na otwarcie pierwszego sklepu w Warszawie. Powstanie on w Galerii Młociny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Primark to istniejąca od 1969 roku irlandzka sieć sklepów odzieżowych, oferująca ubrania w niskich cenach.  

Firma podpisała umowę najmu w Galerii Młociny na warszawskich Bielanach, której właścicielami są EPP (70 proc. udziałów) oraz Echo Investment (30 proc.).

Zobacz także

Gdzie pierwszy sklep Primarka w Polsce?

EPP zarządza nową galerią, a spółka Echo Investment odpowiadała za budowę i wynajem powierzchni. 

Pierwszy sklep Primark w Polsce zajmie 5,7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni na dwóch piętrach. Z tego ponad połowa – 3,66 tys. mkw. – to powierzchnia handlowa.

Sklep będzie oferował kolekcje zgodne z najnowszymi trendami w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej, w tym obuwie, akcesoria, a także bieliznę i wyposażenie domu — podano w komunikacie.

– Primark szukał odpowiedniego miejsca na swój pierwszy sklep w Polsce i bardzo cieszymy się, że otworzymy go w najnowszym centrum handlowym w Warszawie – powiedział Tom Meager, dyrektor ds. nieruchomości w Primark.

Zadowolenia z powodu wejścia Primarka na polski rynek nie krył również inwestor Galerii Młociny.

– Debiut odzieżowego giganta wysyła w świat komunikat, że polski rynek handlowy wciąż ma olbrzymi potencjał do przyjmowania nowych marek, a z drugiej strony, że dysponuje wysokiej jakości projektami o strategicznych lokalizacjach, nowoczesnymi, komfortowymi, z odpowiednim pozycjonowaniem i wysoką odpowiedzialnością – komentował Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za sektor handlowy.

Zobacz także

Od kiedy Primark w Polsce?

Kiedy zostanie otwarty Primark w Warszawie? Tego w komunikacie nie podano.

Jednak od września Primark rozpocznie rekrutację ponad 250 pracowników. Potrzebni są m.in. dyrektorzy, sprzedawcy oraz kierownicy sali sprzedaży, magazynu i biura rozliczeń gotówkowych, a także specjaliści od merchandisingu wizualnego.

W ubiegłym miesiącu Primark otworzył swój pierwszy sklep w Europie Środkowo-Wschodniej w słoweńskiej Lublanie. Firma ogłosiła także plany otwarcia sklepu w Czechach.

Galeria Młociny została otwarta w maju. W środku jest ponad 240 sklepów z markami. Obiekt dysponuje blisko 85 000 mkw. powierzchni najmu, w tym 5 000 mkw. powierzchni biurowej i ponad 6 000 mkw. powierzchni restauracyjnej i rozrywkowej.

Zobacz także

RadioZET.pl/Strefafinwestorów.pl