Zamknij

Primark szuka pracowników do sklepu w Warszawie

12.09.2019 11:54
Primark Warszawa. Praca. Ruszyła rekrutacja. Kiedy otwarcie?
fot. dziennikarskim 2199_de/Shutterstock (ilustracyjne)

Sieć sklepów Primark, która otworzy swój market w stołecznej Galerii Młociny, rozpoczął rekrutację. W sumie pracę w pierwszym sklepie Primark w Polsce znajdzie co najmniej 250 osób.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Primark, który jest znany z szerokiej oferty nie tylko odzieżowej w niskich cenach, zamierza wejść na polski rynek. Pierwszy sklep w naszym kraju ma zostać otwarty w Galerii Młociny w Warszawie.

Na stronie internetowej sieci handlowej pojawiły się ogłoszenia o prace w powstającym sklepie Primark w stolicy. 

Zobacz także

Primark - rekrutacja

Na razie są to dwa stanowiska asystenta menadżera. Jak można przeczytać w ogłoszeniu, osoba zatrudniona w tej roli będzie pomagać kierownikowi sklepu, dbać o wyposażenie marketu czy zajmować się sprawami pracowniczymi. 

Primark oczekuje od kandydatów co najmniej 5-letniego doświadczenia na stanowisku kierowniczym w handlu detalicznym. Najlepiej w branży odzieżowej. Profil kandydata określono jako "dynamicznego i procesjonalnego". 

Co oferuje Primark dla nowych pracowników w Polsce? Zatrudnienie na pełen etat w oparciu o umowę o pracę, "konkurencyjne wynagrodzenie", nieokreślone benefity czy możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej firmie. 

Kandydaci na asystentów menadżera powinni wysyłać swoje CV w języku angielskim. Stroną umowy jest spółka Primark Sklepy sp. z o.o. z siedzibą w Swarzędzu.

Zobacz także

Primark - pensje

Jakie jest wynagrodzenie w Primarku w innych krajach?

Jak podaje portal Glassdoor.com, w brytyjskich sklepach sieci sprzedawcy mogą liczyć średnio na 7 funtów za godzinę (około 34 złotych). Z kolei w Niemczech wynagrodzenie na takim samym stanowisku to około 1000 euro (ponad 4,3 tys. złotych). Natomiast w Hiszpanii kasjer może liczyć na 8-10 euro za godzinę (34-43 złotych).

Tymczasem w serwisie z petycjami Change.com, brytyjscy pracownicy sieci Primark apelują o podwyżki, które obecnie nie pokrywają kosztów życia w Londynie. Pod postulatami podpisało się ponad 79 tys. osób. 

Planowany w Galerii Młociny sklep Primark ma mieć powierzchnię 3660 metrów kwadratowych. Na dwóch piętrach będzie dostępna odzież damska, męska, dziecięca, obuwie, bielizna, akcesoria i wyposażenie domu. Data otwarcia sklepu nie została jeszcze oficjalnie podana.

Zobacz także

RadioZET.pl