Zamknij

Primark z pierwszym sklepem w Warszawie

20.08.2020 09:58
Primark. Otwarcie sklepu w Warszawie. Jakie ceny?
fot. Jan Kwietniewski/RadioZET.pl

Primark oficjalnie w Polsce. Pierwszy sklep został otwarty w Galerii Młociny w Warszawie. Tłum klientów sprawdzał, czy ceny faktycznie są niskie, jak w zachodnich sklepach sieci odzieżowej.

Primark od miesięcy zapowiadał swój debiut w Polsce. Pochodząca z Irlandii sieć odzieżowa oferująca produkty w niskich cenach już w ubiegłym roku planowała otworzyć pierwszy sklep nad Wisłą. 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Primark znów opóźnił otwarcie sklepu w Warszawie, co było planowane na wiosnę tego roku. Ostatecznie wybór padł na 20 sierpnia godz. 10.

Primark w Warszawie otwarty

Czwartkowe otwarcie ściągnęło do Galerii Młociny grupę klientów, która przed otwarciem czekała na zrobienie pierwszych zakupów w Primarku w Warszawie. Bramy sklepu otwarto przed godz. 10.

Zobacz także

Głównym powodem popularności Primarku są niskie ceny. W porównaniu do znanych sieci odzieżowych dostępnych w Polsce, te w Primarku faktycznie są niższe. Jednak nadal nie dorównują poziomem z np. second handami.

Warszawski sklep, który stworzył 250 miejsc pracy, zajmuje 3 660 mkw. powierzchni handlowej na dwóch piętrach. Sklep będzie oferował kolekcje zgodne z najnowszymi trendami w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej, w tym obuwie, akcesoria, a także bieliznę i wyposażenie domu.

Klienci będą mogli kupić w nim także produkty Primark wykonane z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony, w tym organicznych oraz pochodzących z recyklingu.

Projekt oraz układ salonu powstały w oparciu o najnowszy, nowoczesny koncept sklepów Primark. W sklepie dla klientów przygotowano 30 kas oraz m.in. dostęp do bezpłatnego Wi-Fi, co zapewnia przyjemne i wygodne zakupy.

Zobacz także

Primark to międzynarodowa marka odzieżowa, która oferuje najnowszą modę, kosmetyki i wyposażenie domu o najlepszym stosunku jakości do ceny, zgodnie z hasłem: „niesamowita moda w niesamowitych cenach” (‘Amazing Fashion at Amazing Prices’).

Firma została założona w Dublinie w 1969 r. Obecnie posiada ponad 380 sklepów i niemal 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej w 12 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Słowenii.

Primark zatrudnia ponad 70 000 osób, a w roku obrotowym 2018/19 otworzył 15 sklepów, tworząc ponad 4 500 miejsc pracy i otrzymując ponad 42 000 podań o zatrudnienie w tych sklepach.

RadioZET.pl