Zamknij

Primark w Warszawie zostanie otwarty najwcześniej w 2020 roku

19.09.2019 09:35
Primark Warszawa. Kiedy otwarcie? Podano nową datę premiery sklepu w Galerii Młociny
fot. Robson90/Shutterstock (ilustracyjne)

Dopiero na 2020 rok planowane jest otwarcie pierwszego sklepu Primark w Polsce. Dotychczasowa zapowiadana data premiery sieci odzieżowej w Polsce to była jesień tego roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Primark, irlandzka sieć sklepów oferujących odzież w niskich cenach, zamierza wejść na polski rynek. Jednak opóźni się data otwarcia pierwszego sklepu w Warszawie.

Jak podał portal Business Insider Polska, Primark w Galerii Młociny nie zostanie otwarty dla klientów w tym roku. „Sklep zostanie otwarty w 2020 roku” – podkreśliła Magdalena Kabata z agencji PR obsługującej Primarka w rozmowie z portalem.

Zobacz także

Kabata potwierdziła, że ruszyła rekrutacja pracowników do sklepu Primarka w Warszawie. W sumie market ma zatrudniać 250 osób.

Chodzi o dyrektorów, sprzedawców, kierowników sali sprzedaży, magazynów i biura rozliczeń gotówkowych, a także specjalistów od odpowiedniego prezentowania produktów w sklepie (merchandising).

W lipcu tego roku Primark uciął spekulacje i oficjalnie potwierdził plany otwarcia pierwszego sklepu w Polsce. Dwupoziomowy market o powierzchni 3660 metrów kwadratowych powstanie w Galerii Młociny. 

Zobacz także

Klienci znajdą w nim modę damską, męską i dziecięcą, w tym obuwie, akcesoria oraz wyposażenie domu.

Primark, który został założony w 1969 roku w Dublinie, prowadzi ponad 370 sklepów w dwunastu krajach. Sieć jest znana z oferowania odzieży i innych produktów w niskich cenach. Na całym świecie Primark zatrudnia ponad 75 tys. osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/Business Insider Polska