Zamknij

Primark w Polsce. Otwarcie pierwszego sklepu - wiosną 2020 roku

12.11.2019 18:55
Primark Warszawa. Kiedy otwarcie? Podano nową datę
fot. chrisdorney/Shutterstock (ilustracyjne)

Pierwszy w Polsce sklep sieci odzieżowej Primark ma zostać otwarty wiosną 2020 roku - napisał w rocznym raporcie Associated British Foods (ABF), właściciel marki. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Primark, czyli sieć sklepów oferującą odzież w niskich cenach, przygotowuje się do otwarcia pierwszego sklepu nad Wisłą. Jest on planowany w Galerii Młociny w Warszawie. 

Pierwotnie miał on zostać oddany w ręce klientów na jesieni 2019 roku. Warto przypomnieć, że sama Galeria Młociny została otwarta już w maju tego roku. 

Zobacz także

Primark w Polsce. Kiedy otwarcie w Warszawie?

Jak podał portal Handelextra.pl, w opublikowanym w listopadzie rocznym raporcie Associated British Foods (ABF) - właściciela marki Primark - pierwszy sklep w Polsce ruszy w Warszawie wiosną 2020 roku. W ten sposób liczba krajów, gdzie sklepy sieci są dostępne wzrośnie do trzynastu.

Według nieoficjalnych informacji portalu, sklep Primark w Galerii Młociny ma ruszyć do końca marca przyszłego roku. Właściciel marki nie ujawnia, czy faktycznie tak się stanie, tłumacząc to notowaniami giełdowymi.  

Zobacz także

We wrześniu tego roku rozpoczęła się rekrutacja około 250 pracowników do pierwszego sklepu Primark w Polsce.

Jak napisano w najnowszym raporcie, sieć Primark liczyła 373 sklepy (stan na wrzesień tego roku). Większość z nich - bo aż 189 było w Wielkiej Brytanii. Kolejne 46 w Hiszpanii i 37 w Irlandii. Przed Polską ostatnim rynkiem, gdzie zadebiutował Primark, była Słowenia. 

Możliwe, że sieć odzieżowa wkrótce otworzy drugi sklep w Polsce. Ma on zostać otwarty w galerii handlowej Promenada w Warszawie. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Handelextra.pl