Zamknij

Primark otwiera pierwszy sklep w Polsce. Kiedy i gdzie?

04.08.2020 09:25
Primark Warszawa. Kiedy otwarcie? Podano dokładną datę i godzinę
fot. Primark/mat. prasowe

Primark podał datę otwarcia pierwszego sklepu w Polsce. Premierę nowej sieci odzieżowej w naszym kraju opóźniła pandemia koronawirusa.

Primark, międzynarodowa marka odzieżowa, otworzy swój pierwszy sklep w Polsce w warszawskim centrum handlowym Galeria Młociny w czwartek 20 sierpnia o godz. 10.

Warszawski sklep, który stworzył 250 miejsc pracy, zajmuje 3 660 metrów kwadratowych powierzchni handlowej na dwóch piętrach. Sklep będzie oferował kolekcje zgodne z najnowszymi trendami w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej, w tym obuwie, akcesoria, a także bieliznę i wyposażenie domu. Klienci będą mogli kupić w nim także produkty Primark wykonane z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony, w tym organicznych oraz pochodzących z recyklingu.

Primark w Polsce. Znamy datę otwarcia

W sklepie dla klientów przygotowano 30 kas oraz m.in. dostęp do bezpłatnego Wi-Fi, co zapewnia przyjemne i wygodne zakupy. Z myślą o bezpieczeństwie pracowników i klientów, w sklepie zapewniono liczne środki ochronne. 

Zobacz także

- Bardzo cieszymy się z otwarcia naszego pierwszego sklepu w Warszawie. Primark jest już dobrze znaną marką w Polsce, dlatego tym bardziej cieszy nas możliwość zaoferowania klientom z Warszawy i regionu “niesamowitej mody w niesamowitych cenach” oraz to, że staniemy się częścią lokalnej społeczności warszawskiej - podkreśli Maciej Podwojski, sales and operations manager w Primark Polska.

Premiera Primarka w Polsce była odkładana od ubiegłego roku. Przez ten czas podawano różne spodziewane daty otwarcia pierwszego sklepu irlandzkiej sieci handlowej w naszym kraju. Wpływ na to miała również pandemia koronawirusa, przez którą wprowadzono szereg obostrzeń w handlu.

Wraz z informacją o otwarciu, Primark podał listę środków bezpieczeństwa w warszawskim sklepie. 

W sklepie umieszczono czytelne oznakowanie oraz naklejki na podłodze. Wyznaczeni pracownicy oraz dodatkowy personel ochrony, będą udzielać klientom niezbędnych wskazówek, aby podczas ich wizyt w sklepie ograniczać kontakt z innymi.

Środki do dezynfekcji rąk dla pracowników i klientów zostaną udostępnione przy wejściu do sklepu, na jego terenie oraz na zapleczu. Dodatkowo, zgodnie z wytycznymi, pracownikom zostaną udostępnione maseczki ochronne. W celu ochrony klientów i pracowników, przy kasach zainstalowane zostały osłony Perspex.

Zobacz także

Zwiększona została częstotliwość i rygor utrzymywania czystości sklepu, ze szczególnym uwzględnieniem punktów często dotykanych przez klientów i pracowników, takich jak, kasy, schody ruchome, windy i strefy dla pracowników na zapleczu.

Primark to międzynarodowa marka odzieżowa, która oferuje najnowszą modę, kosmetyki i wyposażenie domu o najlepszym stosunku jakości do ceny, zgodnie z hasłem: „niesamowita moda w niesamowitych cenach”.

Firma założona w Dublinie w 1969 r. obecnie posiada ponad 380 sklepów i niemal 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej w 12 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Słowenii. Primark zatrudnia ponad 70 000 osób, a w roku obrotowym 2018/19 otworzył 15 sklepów, tworząc ponad 4 500 miejsc pracy i otrzymując ponad 42 000 podań o zatrudnienie w tych sklepach.

RadioZET.pl/mat. prasowe