Zamknij

Primark planuje otworzyć drugi sklep w Warszawie

23.10.2019 15:46
Primark Warszawa 2019. Kiedy otwarcie? Irlandzka planuje drugi sklep w stolicy
fot. chrisdorney/Shutterstock (ilustracyjne)

Primark przygotowuje się do otwarcia drugiego sklepu w Warszawie - podał portal Handelextra.pl. Irlandzka sieć sklepów odzieżowych na razie pracuje jednak nad udostępnieniem pierwszego sklepu w Galerii Młociny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Primark, irlandzka sieć sklepów oferujących odzież w niskich cenach, planuje dalszą ekspansję w naszym kraju. 

Firma przygotowuje się do otwarcia pierwszego sklepu w Warszawie w Galerii Młociny. Początkowo zapowiadano, że zostanie on otwarty dla klientów jeszcze w tym roku. Według ostatnich informacji, stanie się to jednak najwcześniej w 2020 roku.

Zobacz także

Primark otworzy drugi sklep w Polsce?

Tymczasem jak podał portal branżowy Handelextra.pl, Primark przymierza się do kolejnej lokalizacji w stolicy. Drugi sklep sieci w Warszawie ma powstać w galerii Atrium Promenada.

- Niestety nie jesteśmy w stanie skomentować tych informacji - podkreśliła Małgorzata Komarczuk, dyrektor ds. marketingu w Atrium Poland w rozmowie z portalem. 

Zobacz także

Z kolei Jennifer Foley z biura prasowego Primarka podkreśliła: - Jako spółka notowana na giełdzie nie komentujemy spekulacji odnośnie przyszłych otwarć.

- Otwarcie jednego sklepu w Warszawie nie ma sensu, więc kolejne lokalizacje są oczywistym wyborem. Czy Promenada to rzeczywiście świetny adres? Nie wiem. Pewnie rozbudowa centrum oznacza stworzenie specjalnej powierzchni pod takiego najemcę, ale jest jeszcze szereg potencjalnych ciekawych galerii handlowych, nie tylko w Warszawie, ale w największych miastach Polski - komentował Łukasz Wachełko, analityk Wood & Company, w rozmowie z Handelextra.pl.

Primark, który działa obecnie w 12 krajach świata, posiada obecnie 360 sklepów - głównie w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Irlandii.

Zobacz także

RadioZET.pl/Handelextra.pl