Zamknij

Primark w Polsce. Gdzie powstanie drugi sklep?

20.01.2020 14:55
Primark Polska. Po Warszawie kolejny sklep powstanie w Poznaniu
fot. Photos by D/Shutterstock (ilustracyjne)

Primark nie otworzył jeszcze pierwszego sklepu w Polsce, a już zapowiedział kolejny. Druga lokalizacją po Warszawie ma być Poznań.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal Business Insider Polska, irlandzka sieć sklepów odzieżowych zapowiedziała otwarcie kolejnego oddziału w Poznaniu. Również w Wielkopolsce znajduje się siedziba firmy w Polsce - dokładnie w Swarzędzu.

Jednocześnie nie podano dokładnie, w której galerii handlowej. Lokalne media kilka miesięcy temu spekulowały, że chodzi o Posnanię. Na płachcie zakrywającej przestrzeń po zamkniętym sklepie Forever21 można przytaczać: "najbardziej wyczekiwana marka w Polsce".

Zobacz także

Od ubiegłego roku przygotowywane jest otwarcie pierwszego sklepu Primark w Polsce - w Galerii Młociny w Warszawie. Wiosną 2020 roku ruszy market odzieżowy o powierzchni 3660 metrów kwadratowych.

Uruchomiono już stronę internetową polskiego Primarka, a firma cały czas rekrutuje sprzedawców i kadrę kierowniczą sklepu. 

Polska to nie jedyny kraj europejski, gdzie zadebiutuje irlandzka sieć odzieżowa. W tym roku pierwszy sklep pojawi się w Czechach, a w 2022 roku na Słowacji. 

Zobacz także

Primark obecnie działa w 12 krajach i posiada 376 sklepy o łącznej powierzchni ponad 1,46 mln mkw. 

Jak podał Business Insider Polska, w ostatnich miesiącach ubiegłego roku sprzedaż firmy wzrosła o 4,5 proc. oraz o 3 proc. biorąc pod uwagę aktualne kursy walut. Natomiast największe wzrosty zanotowano we Włoszech i we Francji.

Zobacz także

RadioZET.pl/Business Insider Polska