Zamknij

Co z otwarciem sklepów Primark w Polsce?

27.04.2020 12:52
Primark Polska. Kiedy otwarcie? Z powodu pandemii firma nic nie sprzedaje
fot. fokke baarssen/Shutterstock (ilustracyjne)

Primark, który planował otworzyć w Polsce dwa sklepy, nie wycofuje się ze swoich planów. Gigant branży odzieżowej znalazł się w trudnej sytuacji z powodu koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Firma od końca marca nic nie sprzedała – podał portal Wirtualnemedia.pl.

Zobacz także

Powodem jest pandemia koronawirusa, która doprowadziła w wielu krajach do zamknięcia galerii handlowych oraz wprowadzenia ograniczeń w handlu. Według BBC, Primark co miesiąc notował 650 mln funtów przychodów – teraz obroty spadły do zera.

Gigant odzieżowy nie zarabia nic, ponieważ odwlekał rozwinięcie sprzedaży internetowej. Menadżerowi firmy argumentowali ociąganie się z debiutem na rynku e-commerce, ponieważ oceniali za niemożliwe utrzymanie niskich cen ze stacjonarnych sklepów.

W rozmowie z BBC George Weston - szef firmy Associated British Foods, właściciela Primarku – alarmował, że gdyby nie pomoc państwa, Primark musiałby zwolnić większość z 68 tysięcy zatrudnionych pracowników.

Zobacz także

Primark w Polsce. Kiedy otwarcie?

Primark planował dwie pierwsze placówki w Galerii Młociny w Warszawie i Galerii Posnania w Poznaniu.

Podtrzymujemy nasz plan otwarcia pierwszego sklepu Primark w Polsce w tym roku w Galerii Młociny w Warszawie. Uważnie monitorujemy wytyczne rządu, a nasz sklep zostanie otwarty kiedy będzie to możliwe, w oparciu o oficjalne zalecenia” – zapewniło biuro prasowe Primark w Polsce, cytowane przez Wirtualnemedia.pl.

Data otwarcia sklepów na być ogłoszona w „późniejszym terminie”, ze względu na dynamiczną sytuację podczas pandemii koronawirusa.

Primark, irlandzka sieć marketów odzieżowych, prowadzi na całym świecie 376 sklepy o łącznej powierzchni ponad 1,46 mln mkw.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl