Zamknij

Prezydent rozmawiał w Davos m.in. z prezesem Googla i szefem Vodafone

Olga Papiernik
24.01.2018 16:00
Prezydent rozmawiał w Davos m.in. z prezesem Googla i szefem Vodafone
fot. PAP Foto

Prezydent Andrzej Duda, który uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, rozmawiał w środę z szefami kilku globalnych firm, m.in. Google'a, Vodafone i Credit Suisse.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

- Prezydent rozmawiał w ramach Światowego Forum Ekonomicznego z szefami kilku globalnych firm: prezesem Google'a Sundarem Pichai, szefem Vodafone Group Vittorio Colao, z Julią Jaekel z Komitetu Zarządzającego Grupy Bertelsmann, z szefem Orange Stephanem Richardem oraz dyrektorem generalnym Credit Suisse Tidjanem Thiamem - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Zobacz także

Jak mówił, rozmowy dotyczyły planów biznesowych i potencjalnych inwestycji tych firm w Polsce. - Istnieje zainteresowanie ze strony tych podmiotów obecnością biznesową w Polsce - zaznaczył Szczerski.

Szef gabinetu prezydenta dodał, że Andrzej Duda rozmawiał także z prezesem Massachusetts Institute of Technology Leo Rafaelem Reifem, a także odbył dłuższą rozmowę z Arthurem Ochs Sulzbergerem Jr, amerykańskim dziennikarzem i wydawcą dziennika "The New York Times", przewodniczącym "The New York Times Company".

Wcześniej w środę prezydent uczestniczył w panelu dotyczącym rozwoju infrastruktury w UE i współpracy z Chinami w tym obszarze. Tego dnia Duda bierze też udział w nieformalnym spotkaniu liderów światowej gospodarki dotyczącym Bliskiego Wschodu.

Po godz. 15 zaplanowano spotkanie prezydenta z polskimi mediami, po którym Duda weźmie udział w rozmowach z liderami światowego biznesu. Prezydent wraca do kraju w piątek.

PAP/Marzena Kozłowska/OP