Zamknij

Prezes IKEA Polska dla RadioZET.pl: Mniejsze sklepy, więcej produktów wege

04.02.2020 11:50
IKEA. Prezes Carolina García Gómez o planach sieci w Polsce
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Nowy sklep w Polsce, rozwój sprzedaży internetowej oraz więcej wegańskich produktów w menu - takie plany na najbliższy rok zapowiedziała Carolina García Gómez, prezes IKEA Retail Polska, w rozmowie z portalem RadioZET.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

IKEA, która obecnie w Polsce ma 10 sklepów stacjonarnych, należy do najpopularniejszych sieci handlowych z wyposażeniem wnętrz. Co szwedzki gigant planuje w ciągu najbliższych miesięcy?

- Pracujemy obecnie nad wieloma rzeczami. Stoimy przed wyzwaniem jednej z największych transformacji w IKEI z trzema głównymi celami – być bardziej przystępnym cenowo, dostępnym – nie tylko w standardowych sklepach – oraz sprawić, aby ludzie byli bardziej przyjaźni dla środowiska - podkreśliła Carolina García Gómez, prezes IKEA Retail Polska.

Zobacz także

Szwedzka sieć planuje również nowy sklep na terenie naszego kraju.

Otworzymy nasz nowy sklep w Szczecinie w 2021 roku. To będzie standardowy sklep, podobny do tych w całym kraju

Carolina García Gómez

Dodała, że  sieć "jednocześnie pracujemy nad nowym projektami w innych obszarach". - Być może wybierzmy rozwój mniejszych konceptów sklepów, a jeśli nie to punktów Click & Collect - tłumaczyła Carolina García Gómez.

W przypadku rozwoju drugiej opcji, może wzrosnąć liczba punktów, gdzie klienci IKEI będą odbierać zamówione przez internet produkty.

Zobacz także

Oczywiście cały czas pracujemy nad sprzedażą przez e-commerce. To kolejna droga do tego, żeby być bardziej dostępnym dla klientów i konsumentów. Korzystanie z e-commerce wciąż rośnie – w ubiegłym roku zanotowaliśmy 10 procentowy wzrost. W tym roku planujemy kolejny wzrost o ponad 11 procent

Carolina García Gómez

W ostatnim czasie sporo zmian zachodzi również w ofercie restauracyjnej IKEI. 

Cały czas rozwijamy również produkty na bazie roślinnej. W marcu wprowadzimy spaghetti bolognese bez mięsa. W ofercie już mamy wege klopsiki, wege hot dogi oraz lody wege. W kolejnych miesiącach planujemy poszerzyć tę kategorię produktów

Carolina García Gómez

Zobacz także

RadioZET.pl