Zamknij

Prezenty świąteczne będziemy wysyłać sobie kurierem

05.11.2020 11:16
kurier z paczką
fot. Shutterstock

Jeszcze nigdy tak wielu nie chciało wysłać tak wiele w ciągu miesiąca. Firmy kurierskie przeżywają boom zapotrzebowania na swoje usługi; w kwietniu i maju 2020 liczba przesyłanych paczek była zbliżona do notowanej w okresie świątecznym 2019. Końcówka 2020 może być naprawdę gorąca.

Lockdown sklepów sprawił, że Polacy coraz chętniej robią zakupy online. Po części wynika to z obaw przed zarażeniem w przestrzeni publicznej, w grę wchodzi też zamknięcie części sklepów i możliwość zakupu części asortymentu tylko przez sieć.

Dla przedsiębiorstw zajmujących się spedycją to prawdziwe eldorado. Liczba dostarczanych paczek już teraz oscyluje wokół rekordowych wartości, a przez nami jeszcze gorączka Black Friday oraz święta. Kurierzy spodziewają się, że będą dostarczać wiele prezentów świątecznych, których ze względu na obostrzenia nie będzie można przekazać osobiście.

Kurierzy zbroją się na Black Friday i święta. Branża szykuje się na rekord

Black Friday przypada w 2020 roku 27 listopada. Wszystko wskazuje na to, że święto promocji będzie jednak trwało znacznie dłużej i przeniesie się do sieci.

Zobacz także

Nad handlem wisi bowiem narodowa kwarantanna, czyli pełny lockdown sklepów innych niż spożywcze, apteki i drogerie. Od 7 listopada 2020 zaś w życie wchodzi rozporządzenie ograniczające działalność galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych. Lokale z elektroniką będą musiały postawić na internet.

Zobacz także

Wiedzą to firmy kurierskie, które już teraz zaczęły przygotowywać się na rekordowe zapotrzebowanie na swoje usługi.

W tym roku spodziewamy się, że ruch może być intensywniejszy niż zwykle. Klienci coraz chętniej zaglądają do sklepów internetowych, a obecna sytuacja jeszcze ten trend wzmacnia. Spodziewamy się też wzrostu ruchu w segmencie C2C. Polacy częściej będą wysyłali prezenty do swoich bliskich, z którymi po prostu tym razem się nie spotkają.

Małgorzata Markowska, marketing manager GLS Poland

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku świąt nie będzie – przynajmniej w ich tradycyjnym wydaniu. Jest bowiem bardzo prawdopodobne, że w grudniu 2020 obowiązywać będą w dalszym ciągu zakazy organizowania spotkań i imprez rodzinnych.

Zobacz także

Mimo braku możliwości bezpośredniego spotkania się chęć obdarowywania bliskich prezentami nie zmniejszy się. Kurierzy liczą, że to właśnie za ich pośrednictwem paczki znajdą się pod choinkami.

RadioZET.pl/Dziennik Gazeta Prawna