Zamknij

Premier ogłosi nowych ministrów

Olga Papiernik
18.12.2017 09:20
Premier ogłosi nowych ministrów
fot. Agencja Gazeta

Nowe nominacje w Kancelarii Premiera Rady Ministrów (KPRM) zostaną ogłoszone w tym tygodniu, wynika z wypowiedzi premiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

-Jest bardzo prawdopodobne, że przyszłym tygodniu w ramach kancelarii KPRM dojdzie do nowych nominacji. - powiedział Morawiecki w wywiadzie dla TVP3 Szczecin w niedzielę.

Dodał również, że funkcję premiera oraz ministra finansów i rozwoju będzie pełnił tylko przez krótki czas.

-To jest tylko na krótki czas, aż w uzgodnieniach politycznych zostaną wybrani kandydaci na ministra finansów i rozwoju. To będą dwie osoby, które mnie odciążą, więc tylko w bardzo krótkim czasie będę sprawował te trzy funkcje. - powiedział Morawiecki.

Odnosząc się do wygłoszonego expose w ubiegłym tygodniu, podkreślił i powtórzył, że rząd pod jego przewodnictwem będzie rządem kontynuacji celów i strategii rządu jego poprzedniczki - Beaty Szydło.

-Dodajemy tutaj kilka wielkich zadań, jak przemysł stoczniowy, ale w szczególności skoncentrujemy się na szybkim wzroście gospodarczym i dalszym uszczelnianiu podatków. - podkreślił premier.

W kontekście współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą Morawiecki zaznaczył, że -bardzo dobra współpraca z panem prezydentem leży mi na sercu i jest warunkiem sprawnego rządzenia, zarządzania państwem".

W zeszłym tygodniu rząd Mateusza Morawieckiego uzyskał wotum zaufania w Sejmie - za wnioskiem o udzielenie wotum głosowało 243 posłów, 192 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Głosowało 435 posłów, zaś większość ustawowa wynosiła 231 głosów.

Za wnioskiem głosowało 235 posłów Prawa i Sprawiedliwości (PiS) (przy 2 członkach klubu nieobecnych), 6 posłów Koła Poselskiego Wolni i Solidarni oraz 2 posłów niezrzeszonych (Jan Klawiter, Piotr Liroy-Marzec).

We wtorek wieczorem 12 grudnia, prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że rekonstrukcja rządu niemal na pewno odbędzie się w styczniu 2018 r., przy czym zmiany będą "dosyć głębokie".

ISBnews/OP