Zamknij

Premier Morawiecki chce zlikwidować nagrody i premie dla ministrów

Olga Papiernik
05.03.2018 12:13
Premier Mateusz Morawiecki
fot. PAP Foto

Liczba ministrów i wiceministrów zostanie zmniejszona o 20-25%, a oszczędności z tego tytułu szacowane są na około 20 mln zł, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

- Mamy dzisiaj łącznie 126 osób na stanowiskach ministerialnych i wiceministerialnych - sekretarzy i podsekretarzy stanu. W ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chcemy tę liczbę zredukować o 20-25%, co najmniej o 20% - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Dodał, że mają zostać także zlikwidowane wszelkie nagrody i premie dla ministrów i wiceministrów i dla sekretarzy stanu. - A w przypadku podsekretarzy stanu moja propozycja jest taka, jeśli zgodzi się parlament, aby przesunąć członków korpusu politycznego do grupy urzędników służby cywilnej - powiedział Morawiecki.

Zobacz także

Zagłosuj

Czy uważasz, że nagrody dla ministrów powinny być zlikwidowane?

Liczba głosów:

Premier podkreślił, że nie ma zamiaru zwiększania wynagrodzeń ministrów i wiceministrów, ich wynagrodzenia pozostają na dotychczasowym poziomie.

- Przewidujemy oszczędności na poziomie około 20 mln zł. I będzie to z tytułu zmniejszenia używalności kart kredytowych i zmniejszenia ich liczby, a także liczby ministrów i wiceministrów, tak mniej więcej będą wynosić oszczędności - podsumował Morawiecki.

ISBnews/OP

Zobacz także