Zamknij

Prawie połowa pracowników fizycznych niezadowolona z wynagrodzenia

22.06.2021 14:10
Prawie połowa pracowników fizycznych niezadowolona z wynagrodzenia
fot. Tomasz Kawka/East News

Pracownicy fizyczni nie są zadowoleni z poziomu pobieranego wynagrodzenia. Tylko 19 proc. osób deklaruje, że jest usatysfakcjonowana wysokością zarobków.

Wynagrodzenia pracowników fizycznych zostały przebadane przez portal Pracuj.pl. Z zestawienia wynika, że aż 4 na 10 osób jest niezadowolonych z otrzymywanych  zarobków

Wynik ten jest znacznie wyższy, niż odsetek pracowników, którzy deklarują, że są zadowoleni z wysokości pensji.

Zarobki pracowników fizycznych

Wyniki badania Pracuj.pl pokazują, że aż 38,5 proc. pracowników fizycznych nie jest zadowolonych z obecnie otrzymywanego wynagrodzenia. Dla porównania, tylko 29 proc. osób deklaruje, że ich zarobki są odpowiednie lub satysfakcjonujące.

Nieco mniej, niż połowa z respondentów deklaruje, że w ich firmie obowiązuje jasny system wynagradzania (46 proc.). Jeszcze mniejsza grupa uważa, że potrafi negocjować 

Pracuj.pl

Najważniejszym czynnikiem, dla którego pracownicy fizyczni chcą zarabiać więcej jest ich obecna sytuacja materialna. Aż 60 proc. badanych uważa ją za średnią - wystarczającą na co dzień, ale wymagającą większego oszczędzania w wypadku poważniejszych zakupów.

Z kolei 20 proc. respondentów uważa swój status za biedny lub skromny, który powoduje oszczędne życie i gospodarowanie pieniędzmi. W grupie osób, które uważają swoją sytuację finansową za dobrą lub bardzo dobrą jest 19 proc. ankietowanych.

„Równo połowa z pracowników fizycznych badanych przez Pracuj.pl deklaruje miesięczne zarobki netto na całe gospodarstwo domowe poniżej 5000 zł. Kolejne 34 proc. stanowią osoby z miesięcznym budżetem od 5000 do 8999 zł netto na całe gospodarstwo. Tylko 5 proc. deklaruje budżet netto powyżej tej kwoty. Dla porównania, według GUS przeciętny wspólny dochód wszystkich członków gospodarstwa domowego w Polsce w 2019 roku wyniósł 5093 zł netto” informuje Pracuj.pl.

RadioZET.pl/PAP