Zamknij

Lidl walczy o pracowników. Praca na lata i atrakcyjna pensja

22.02.2021 19:20
Praca w Lidlu
fot. Jakub Kaminski/East News

Praca w Lidlu jest wymagająca, ale opłacalna i dająca satysfakcje – tak reklamuje się znana sieć sklepów wielkopowierzchniowych. Firma wystartowała właśnie z kampanią „Praca na lata”. Ma ona przekonać zatrudnionych do pozostania w strukturach przedsiębiorstwa przez długi czas.

Sieci supermarketów prześcigają się w ofertach, dzięki którym przyciągną do siebie pracowników. Niedawno pisaliśmy o tym, że Lidl podniósł pensje, dzięki czemu osoby zatrudnione  zarabiają teraz więcej niż w Biedronce.

Na rynku trwa również rywalizacji sieci handlowych o klientów. Okazało się, że pod względem cen Biedronka i Lidl musiały ustąpić miejsca na podium innej sieci handlowej.

Lidl. Praca na lata

Lidl Polska już po raz drugi prowadzi kampanię employer branding zatytułowaną „Praca na lata”. Pierwsza odsłona komunikacji odbyła się we wrześniu.

Sieci zależy na pozyskaniu stałych pracowników, szukających stabilnego zatrudnienia. Sektor handlowy nie ucierpiał w dobie pandemii, dlatego firmy notują zysk i zwiększają zatrudnienie.

Lidl. 2600 nowych miejsc pracy

Lidl oferuje jedne z najwyższych zarobków w branży. Osoby, które dołączą do zespołu w marcu 2021 na start otrzymają między 3 550 zł brutto a 4 550 zł brutto. Po przepracowanym roku pensja wzrasta i mieści się w widełkach 3 650 zł brutto – 4 550 zł brutto. Po dwóch latach stażu wynagrodzenie wzrasta do poziomu od 3 900 zł brutto do 4 800 zł brutto.

Zarząd przygotował także premie dla pracowników z minimum półrocznym stażem pracy w wysokości od 50 proc.do 100 proc.wartości wynagrodzenia.Pracownicy sieci Lidl Polska mogą także liczyć na dodatkowe benefity, takie jak umowa na minimum 12 miesięcy, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta Multisport, szkolenia oraz wyprawkę „dla maluszka” i pierwszoklasisty, a także bezpłatny program wsparcia psychologa, prawnika i doradcy finansowego.

Przedstawiciele sieci Lidl Polska zapewniają także w komunikacie, że umożliwiają awanse wewnętrzne,a także dbają o równość płacową kobiet i mężczyzn.

RadioZET.pl