Zamknij

Powstanie wspólne przedsiębiorstwo Famuru i funduszu PFR

Olga Papiernik
29.12.2017 09:16
Powstanie wspólne przedsiębiorstwo Famuru i funduszu PFR
fot. Daria Sukhorukova on Unsplash

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na utworzenie przez Famur oraz Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych - Kapitałowy Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, w imieniu którego działa Polski Fundusz Rozwoju (PFR) wspólnego przedsiębiorcy Mining Equipment Finance (SPV), poinformowała spółka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

"W związku z powyższym spółka informuje o spełnieniu się jednego z warunków zaangażowania kapitałowego określonych w umowie określającej zasady wspólnego przedsięwzięcia zawartej w dniu 30 listopada 2017 pomiędzy emitentem, Funduszem i SPV" - czytamy w komunikacie.

W końcu listopada br. Famur zawarł umowę z funduszem zamkniętym zarządzanym przez PFR, przewidującą inwestycję w spółkę specjalnego przeznaczenia (SPV) - Mining Equipment Finance, będącą w strukturach grupy kapitałowej Famuru. Celem nawiązania współpracy jest udostępnianie kontrahentom przez konsorcjum SPV i Famuru maszyn górniczych na podstawie umów leasingu lub innych umów o podobnym charakterze. Zgodnie z założeniami umowy, strony będą partycypować w finansowaniu SPV według ustalonego schematu w latach 2017-2019.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

ISBnews/OP