Zamknij

Powstanie nowa sieć gastronomiczna w Polsce

Olga Papiernik
02.01.2018 12:14
Powstanie nowa sieć gastronomiczna w Polsce
fot. rawpixel.com on Unsplash

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek spółki Helios S.A. oraz dwóch przedsiębiorców, będącymi osobami fizycznymi w sprawie utworzenia spółki, której celem jest opracowanie koncepcji, prowadzenie oraz rozwijanie w Polsce nowej sieci gastronomicznej, podał UOKiK.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Wniosek wpłynął do UOKiK 22 grudnia 2017 r. Sprawa jest w toku.

"Zgłaszana transakcja dotyczy utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez Helios S.A. z siedzibą w Łodzi oraz dwóch przedsiębiorców będących osobami fizycznymi. Helios S.A. prowadzi sieć kin w Polsce. Osoby fizyczne prowadzą działalność w zakresie doradztwa" - czytamy w komunikacie.

Celem utworzenia wspólnego przedsiębiorcy jest stworzenie koncepcji, prowadzenie oraz rozwijanie w Polsce nowej sieci gastronomicznej, podano także.

Agora, do której należy Helios, 21 grudnia ub. r. poinformowała, że Helios podpisał list intencyjny (term sheet) z dwiema osobami fizycznymi w celu założenia spółki zajmującej się rozwijaniem i prowadzeniem sieci lokali gastronomicznych m.in. w segmencie "fast casual". Planowana inwestycja Helios S.A. w nowo utworzoną spółkę wyniesie około 10 mln zł. Wówczas podano, że warunkiem zawarcia umowy inwestycyjnej jest uzgodnienie szczegółowych zasad współpracy i prowadzenia nowo powołanej spółki oraz uzyskanie zgody UOKiK.

ISBnews/OP