Zamknij

Potężna awaria włoskiego banku. Klienci z miliardowym debetem

03.09.2021 13:36
Potężna awaria włoskiego banku
fot. Autor: RukiMedi/shutterstock (ilustracyjne)

Klienci jednego z włoskich banków odkryli miliardowy debet na swoich kontach. Spanikowanych posiadaczy rachunków  uspokojono: to tylko usterka techniczna.

Awaria jednego z włoskich banków na długo pozostanie w pamięci klientów, którzy odnotowali potężny debet na swoich rachunkach.

Panika, strach, zaskoczenie. Włoska prasa opisuje reakcje klientów na jedną z największych awarii banku.

Potężna awaria włoskiego banku

Zablokowana strona internetowa, odrzucenie płatności czy błędy w logowaniu to drobne usterki polskich banków w porównaniu do awarii, której doświadczyli Włosi.

Bank ING Italia zaliczył potężną wpadkę, o której napisał włoski dziennik Corriere della Sera. Klienci w czwartek 2 września na swoich kontach zauważyli niemały debet. Kwoty sięgały nawet 290 miliardów euro, czyli sum, których nigdy nawet nie posiadali na rachunkach.

Internauci szybko poinformowali bank o niewyjaśnionym debecie, a Twittera zalała fala screenów rachunków z gigantycznymi sumami na minusie. Bank uspokoił jednak spanikowanych klientów i wyjaśnił, że doszło do awarii.

Jeden z „dłużników” napisał na Twitterze: "Mam debet w wysokości 269 miliardów euro i mało co nie umarłem. Jeśli w ramach przeprosin przelejecie mi 1 procent tej sumy, nie zmienię banku".

Bank przeprosił klientów, usunął usterkę, ale klienci raczej nie mogli liczyć na choćby „skromny” procent sum, które pojawiły się na ich rachunkach.

 

RadioZET.pl/PAP/ corriere.it