Zamknij

Ponad 1 mld zł na inwestycje w Krakowie

Olga Papiernik
19.01.2018 16:56
Ponad 1 mld zł na inwestycje w Krakowie
fot. Marek Zajdler / East News

Na początku lutego ma być gotowa interaktywna mapa inwestycji prowadzonych w Krakowie. Ma być ich w tym roku blisko 600 o łącznej wartości 1 mld 117 mln zł. W planach są m.in.: przebudowy ulic, budowa sieci ciepłowniczych, kanalizacyjnych czy wodociągowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Jednostki miejskie oraz spółki będą zamieszczać na mapie planowane zadania. Ma to zapobiec nakładaniu się na siebie różnych inwestycji i pomóc mieszkańcom w zorientowaniu się, gdzie i kiedy będą one prowadzone.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się Kraków?

Liczba głosów:

Spośród 600 inwestycji około 200 to zadania Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Nie wszystkie trafią na tę mapę, umieścimy tam osiemdziesiąt kilka z nich, tych, które w największym stopniu wpływają na ruch w mieście - powiedział PAP rzecznik ZIKiT Michał Pyclik. Do tego dojdzie kilkanaście inwestycji PKP oraz zadania innych jednostek miejskich.

Mapa w ostatecznej formie zostanie opublikowana w internecie na początku lutego. Podobna mapa, ale o znacznie mniejszej skali, bo obejmująca tylko inwestycje ZIKiT funkcjonowała w zeszłym roku.

PAP/Małgorzata Wosion/OP