Zamknij

Polski Ład. Rząd podał ostateczną datę publikacji ustawy podatkowej

03.09.2021 08:25
Polski Ład. Rząd podał ostateczną datę publikacji ustawy podatkowej
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews

- Rząd planuje przyjąć w pierwszej połowie września finalny projekt ustawy podatkowej z Polskiego Ładu - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Polski Ład został zapowiedziany przez przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy w połowie maja 2021 roku. Politycy i urzędnicy pracują nad szczegółami nowego prawa. W sumie ma powstać sto nowych ustaw.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział właśnie, że rząd planuje w pierwszej połowie września przyjąć finalny projekt dot. zmian podatkowych z Polskiego Ładu.

Polski Ład. Rząd podał ostateczną datę publikacji ustawy podatkowej

Część przedsiębiorców postuluje, aby rząd wydłużył proces tworzenia przepisów. Polski Związek Firm Deweloperskich chce opóźnienia wdrożenia Polskiego Ładu. Uważa, że proponowany termin wejścia w życie nowych przepisów (1 stycznia 2022 r.) jest rażąco krótki, biorąc pod uwagę kompleksowość wprowadzanych zmian.

Pracujemy nad finalizacją projektu ustawy podatkowej z Polskiego Ładu; rząd planuje jeszcze w pierwszej połowie września przyjąć ostateczny projekt w tej sprawie

Piotr Müller, rzecznik rządu

Müller przypomniał, że konsultacje społeczne dotyczące projektu podatkowego z Polskiego Ładu zakończyły się z końcem sierpnia 2021 roku. Zaznaczył, że wszelkie zgłaszane uwagi były na bieżąco analizowane.

W czwartek (2 września 2021) odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z członkami kierownictwa ministerstwa finansów, podczas którego omówiono szczegóły poprawek i dyskutowano, które z nich zostaną uwzględnione.

RadioZET.pl/PAP/Rafał Białkowski