Zamknij

Polska będzie w pierwszej fali rozwoju sieci 5. Generacji

Olga Papiernik
28.02.2018 09:16
5G
fot. PAP Foto

T-Mobile Polska zapowiada, że nasz kraj będzie w pierwszej fali rozwoju piątej generacji (5G) w ramach grupy Deutsche Telekom, poinformował prezes polskiego operatora Andreas Maierhofer.

- W ramach grupy Deutsche Telekom, Polska będzie w pierwszej fali rozwoju sieci 5G. Mówić o pierwszych testach już w tym roku jest zbyt odważnie, ale w ciągu roku od teraz możemy mówić o pierwszych inicjatywach tym bardziej, że na początek nie potrzebujemy wiele, gdyż nie będziemy w tej fazie adresować 5G do szerokiego rynku konsumenckiego - powiedział Maierhofer dziennikarzom podczas Mobile World Congress w Barcelonie.

Zobacz także

Jak wskazał, operator ma projekty z miastami - z zakresu smart city, czy Internetu Rzeczy. W ocenie szefa operatora, do wykonania jest równolegle praca, aby przekonać administrację państwową do aktywnego wspierania roll-out sieci 5G.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom.

Zobacz także

ISBnews/OP