Zamknij

Zwolnienia grupowe w Polpharmie. 250 osób pozostanie bez pracy

02.10.2020 08:31
Zwolnienia grupowe w Polpharmie
fot. Polpharma - zwolnienia grupowe. 250 osób pozostanie bez pracy

Polpharma zapowiada zwolnienia grupowe – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Gigant farmaceutyczny chce zwolnić 250 osób.

Polpharma, czyli biznes farmaceutyczny Jerzego Staraka, to jeden z największych producentów leków w Polsce.

Jak to możliwe, że w dobie większego niż zwykle popytu na leki, koncern farmaceutyczny kierowany przez jednego z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce informuje o cięciach?

Grupowe zwolnienia w Polpharmie

Polpharma to jeden z największych producentów leków na polskim rynku. Firma działa w Starogardzie Gdańskim i rozwija ekspansję od ponad 80 lat. Leki z zakładów Polpharmy trafiają na 35 rynków, a fabryki zlokalizowane są także poza Polską. Na krajowym rynku gigant ten zatrudnia około 4500 pracowników.

Zobacz także

Głównym udziałowcem Polpharmy od przeszło dwóch dekad jest biznesman Jerzy Starak. „Puls Biznesu” przypomina, że  właściciel koncernu na ostatniej liście najbogatszych Polaków „Forbesa” zajął trzecie miejsce, a jego majątek szacowany jest na 9,6 mld złotych.

"Mogłoby się wydawać, że pandemia to dobry czas dla producentów leków, ale pozory mylą” – czytamy w dzienniku.

Zobacz także

Gazeta poinformowała o planowanych zwolnieniach w firmie. Pracę stracić ma 250 osób, ale to nie koronakryzys jest powodem cięć, gdyż firma w ostatnich latach przynosiła zyski.

„Na horyzoncie są pierwsze duże umowy w sprawie leków biopodobnych. Mimo to spółka zdecydowała się na zwolnienia, by dostosować się do nowej rzeczywistości rynkowej” - czytamy w "Pulsie Biznesu"

Pracę stracić ma 250 z 4500 pracowników.

RadioZET.pl/”Puls Biznesu”