Zamknij

Odnaleziono całkowicie nowe polonezy po 35 latach

12.08.2020 18:27
Polonezy odnalezione w Belgii. Nowe pojazdy 35 lat czekały na odkrycie
fot. Stowarzyszenie FSO Pomorze/Facebook

Polonezy po 35 latach niespodziewane odnalezione na zachodzie Europy. Nieużywane samochody FSO przez 35 lat czekały ukryte na swoich właścicieli. Niecodziennego odkrycia dokonali pasjonaci polskiej motoryzacji. 

Polonez FSO to jeden z kultowych pojazdów polskiej motoryzacji. W latach 1978-2002 wyprodukowano w sumie ponad milion pojazdów, które trafiły nie tylko na polskie drogi.

Jak podał portal SE.pl, pasjonaci polskich aut odnaleźli cztery fabrycznie nowe polonezy. Znajdowały się m.in. w Belgii. Zachodni pośrednich próbował sprzedać pojazdy na zagranicznych rynkach, ale to się nie udało

Polskie samochody przykryte grubą warstwą kurzu czekały 35 lat na odkrycie. Jak podało Stowarzyszenie FSO Pomorze, polonezy były w eksportowych wersjach.

"Auta czekały na swoich nabywców nieomal 35 lat, jeden z nich trafił do Wielkiej Brytanii" - poinformowało stowarzyszenie na Facebooku. Pasjonaci motoryzacji poinformowali chętnych, że zabytkowe pojazdy nie są na sprzedaż.

Za czasów świetności polonezy najczęściej trafiały do komunistycznych Chin (ponad 41 tys. egzemplarzy), Wielkiej Brytanii (ponad 29 tys.) i Egiptu (ponad 17 tys.). W latach 1978-1997 wyeksportowano razem ponad 226 tys. polonezów.

RadioZET.pl/SE.pl