Zamknij

Polonez w nowej odsłonie. Powstaje polskie auto elektryczne

28.07.2020 08:05
Polonez. Nowy model polskiego auta elektrycznego
fot. FSO Kutno/mat. prasowe

W fabryce FSO Syrena w Kutnie (woj. łódzkie) zaprezentowano model koncepcyjny samochodu inspirowanego kultowym Polonezem. Chodzi o samochód elektryczny klasy premium.

Polonez to jedna z legend polskiej motoryzacji. Przez ponad 20 lat produkcji (w latach 1978-2002) z taśm montażowych zjechało ponad milion egzemplarzy tego pojazdu. 

Kultowy samochód posłużył teraz za wzór dla projektantów z Fabryki Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie, które stawia sobie za cel wprowadzenie na polski rynek rodzimych marek pojazdów.

Jak wygląda nowy Polonez?

Jak podał "Auto Świat", koncepcyjny Polonez to duży elektryczny samochód klasy premium. Ma mierzyć ponad 5 m długości (5145 mm) - dzięki temu będzie dłuższy na przykład od Mercedesa Klasy E.

Zobacz także

Szerokość elektrycznego Poloneza to 1,95 m. Będzie on również niski - 1,49 m wysokości. W środku znajdzie się miejsce dla 4 osób, ale projekt kabiny wciąż stanowi tajemnicę.

- Poznaliśmy przeszłość, aby tworzyć przyszłość. Oto polski pojazd koncepcyjny inspirowany słynnym Polonezem. Jest to samochód typu sportback pozycjonowany w klasie premium. Mierzy ponad 5 metrów długości, co świadczy o jego dostojnym charakterze przy zachowaniu klasycznych proporcji wielobryłowego nadwozia starego modelu - podkreślił Damian Woliński, projektant z FSO Syrena w Kutnie, cytowany przez "Auto Świat".

Producent obecnie stara się o pozyskanie prawa do posługiwania się nazwą Polonez. Jednak FSO w Kutnie nie ukrywa, że obecnie priorytet mają prace nad pojawieniem się na rynku samochodu elektrycznego inspirowany Syreną. 

RadioZET.pl/Auto Świat