Zamknij

Polnord z warunkową umową nabycia nieruchomości w Warszawie pod 213 lokali

Olga Papiernik
30.11.2017 18:03
Polnord z warunkową umową nabycia nieruchomości w Warszawie pod 213 lokali
fot. Alexey Topolyanskiy on Unsplash

Polnord zawarł warunkową umowę nabycia niezabudowanej nieruchomości w Warszawie o powierzchni 12 505 m2, poinformowała spółka. Nieruchomość znajduje się w rejonie ulicy Admiralskiej i Czerwonych Beretów i pozwala na budowę ok. 213 mieszkań.

Nieruchomość znajduje się w rejonie ulicy Admiralskiej i Czerwonych Beretów. Spółka planuje na nieruchomości realizację przedsięwzięcia deweloperskiego, polegającego na budowie zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z garażem podziemnym i niezbędną infrastrukturą, o powierzchni użytkowej ok 10 000 m2, w ramach których wybudowanych zostanie łącznie 213 lokali mieszkalnych oraz 228 miejsc postojowych. Szacowany termin uruchomienia inwestycji - IV kwartał 2018 roku - czytamy w komunikacie.

Zawarcie umowy przenoszącej własność nastąpi pod warunkiem nieskorzystania przez prezydenta m.st. Warszawy z prawa pierwokupu nieruchomości.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Polnord realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

ISBnews/OP