Zamknij

Policjanci otrzymują 2,71 zł na wyżywienie za patrole w zimie

07.11.2019 18:48
Policjanci otrzymują 2,71 zł na wyżywienie za patrole w zimie
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Dokładnie 2,71 złotego - taki ekwiwalent w zamian za wyżywienie za pracę przez co najmniej 4 godziny policjantom zamierza wypłacać Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. Takie "pieniądze" otrzymają za pracę na wolnym powietrzu w okresie od listopada tego roku do marca przyszłego roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal InfoSecurity24.pl, pismo informujące o szokująco niskim ekwiwalencie dla funkcjonariuszy opublikował na Facebooku Zarząd Główny NSZZ Policjantów.

W piśmie można przeczytać, że zgodnie z decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu, kwota zastępująca funkcjonariuszom tzw. posiłek regeneracyjny w okresie od listopada 2019 roku do marca 2020 roku to... 2,71 złotego. 

Zobacz także

Te pieniądze będą wypłacane dla policjantów pełniących służbę na wolnym powietrzu przez co najmniej 4 godziny.   

Aby równoważnik był wypłacany, nadzorujący pracę policjantów przełożeni proszeni są o sporządzenie wykazów mundurowych, uprawnionych do otrzymania równoważnika pieniężnego oraz przesłania zestawienia do zespołu zaopatrzenia, do 3-go dnia każdego miesiąca - przypomniał portal.

Zobacz także

"Nic nie drgnęło w tej sprawie"

Jak sprawę komentują funkcjonariusze?

"Od lat NSZZ Policjantów wnioskuje o urealnienie tej wstydliwej i urągającej godności funkcjonariusza stawki na wyżywienie na poziomie 2,71 zł. Mimo zapewnień nic w tej sprawie nie drgnęło że strony MSWiA (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - przyp. red.) oraz KGP (Komenda Główna Policji - przyp. red.)" - komentował na Facebooku Adnrzej Szary, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

Z kolei podinsp. Katarzyna Kucharska, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu, podkreśliła, że kwestie otrzymywania przez policjantów wyżywienia oraz ich norm reguluje rozporządzenie szefa MSWiA. Również z tych przepisów ma wynikać kwota wypłacanego ekwiwalentu.

Mariusz Ciarka, rzecznik KGP, przekazał, że „prowadzone są intensywne prace by polepszyć warunki służby jak i kwoty świadczeń należnych policjantom, gdyż dla Komendanta Głównego Policji najważniejsi są funkcjonariusze”.

Zobacz także

RadioZET.pl/InfoSecurity24.pl