Zamknij

Polacy chcą więcej nowych aut

Olga Papiernik
21.04.2018 11:14
kierowca
fot. Nino Ubezio on Unsplash

Polska znalazła się w ścisłym gronie europejskich liderów wzrostu sprzedaży samochodów. Wśród największych rynków kontynentu przegoniła nas pod tym względem jedynie Holandia - informuje "Rzeczpospolita".

Popyt na nowe samochody osobowe rośnie w Polsce dużo szybciej niż w znacznie większych i o wiele zamożniejszych krajach Zachodniej Europy. Jak podała w środę organizacja europejskich producentów ACEA, w grupie dużych rynków, gdzie kwartalna sprzedaż przekroczyła 100 tys. sztuk, wzrost liczby rejestracji w Polsce wyniósł w pierwszych trzech miesiącach roku 11,1 proc. (do 139,9 tys. aut). W rezultacie okazał się drugim zaraz po Holandii (wzrost r./r. o 13,6 proc.), gdzie kwartalna sprzedaż była o prawie 4 tys. sztuk mniejsza (136 tys.) - czytamy w artykule.

W samym marcu w Polsce zarejestrowano 51,7 tys. samochodów osobowych. W rezultacie ub. miesiąc okazał się na polskim rynku rekordowy, licząc od 2000 roku. "Ten wyjątkowo wysoki poziom sprzedaży zarówno w marcu, jak i w całym I kwartale jest zasługą coraz większych zakupów firm" - podkreśla w rozmowie z "Rz" Dariusz Balcerzyk, ekspert Samaru.

Rz/PAP/OP