Zamknij

Polacy biorą więcej kredytów w okresie świątecznym

Olga Papiernik
18.12.2017 10:20
Polacy biorą więcej kredytów w okresie świątecznym
fot. Agencja Gazeta

Polacy w okresie świątecznym chętniej finansują swoje wydatki przy pomocy różnego rodzaju kredytów - wzrost ten zauważyło 82% ankietowanych bankowców, wynika z grudniowej edycji raportu "infoKREDYT" przygotowanego na zlecenie Związek Banków Polskich (ZBP).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Popularne są kredyty w wysokości od 2 000 zł do 5 000 zł

"Przedstawiciele sektora bankowego w badaniu opinii jednoznacznie ocenili dynamikę zmian na rynku kredytowym w okresie przedświątecznym - 82% z nich uznało, iż w okresie przedświątecznym wzrasta zainteresowanie klientów kredytami konsumpcyjnymi. Ponad 50% bankowców oceniło także, iż najbardziej popularne kredyty konsumpcyjne mieszczą się w przedziale 2 000-5 000 zł" - czytamy w komunikacie.

Przy finansowaniu inwestycji i wydatków Polacy preferują rozłożenie należności na raty od jednorazowej opłaty za większe wydatki (np. prezenty świąteczne dla całej rodziny). Z pomocą przychodzą tu różnego rodzaju produkty kredytowe oferowane przez banki, takie jak karty kredytowe, pożyczki konsumpcyjne czy linie kredytowe na kontach osobistych, podano również.

-Obecnie większość Polaków decyduje się szybciej zrealizować swoje plany życiowe, wykorzystując do tego celu różne formy kredytowania dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Ponad dwa miliony Polaków posiada dziś kredyt mieszkaniowy, a jedna piąta z nas posiada w swoim portfelu kartę kredytową. Produkty te poprawiają jakość naszego życia, ale korzystać z nich należy zawsze w sposób świadomy i odpowiedzialny. Dlatego właśnie od lat angażujemy się w pogłębianie świadomości Polaków z zakresu ekonomii, bankowości i cyberbezpieczeństwa. - powiedział prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.

ISBnews/OP