Zamknij

Biedronka podwyższy pensje pracownikom od stycznia 2020 roku

18.12.2019 14:40
Podwyżki w Biedronce 2020. Pracownicy dostaną nawet 350 złotych więcej
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Niemal 57 tys. pracowników sieci Biedronka otrzyma podwyżki od nowego 2020 roku. Więcej mają otrzymać zarówno kasjerki, jak i zatrudnieni w centrach dystrybucyjnych. O ile więcej można zarobić w Biedronce?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Biedronka, jedna z największych sieci handlowych w Polsce, poinformowało o podwyżkach dla pracowników.

Pracownicy sklepów otrzymają od 100 do 350 zł brutto miesięcznie więcej, a zatrudnieni w centrach dystrybucyjnych 150-500 zł. Dokładna kwota zależy od stanowiska, stażu pracy i lokalizacji.

Zobacz także

Ile zarabia się w Biedronce?

Na podwyżki mogą liczyć pracownicy sklepów, sprzedawcy i sprzedawcy-kasjerzy, a w centrach dystrybucyjnych: magazynierzy, magazynierzy kompletacji i inspektorzy ds. administracyjno-magazynowych. Warunkiem jest otrzymanie przez nich oceny za rok ubiegły na poziomie co najmniej "zgodnie z oczekiwaniami".

W rezultacie od stycznia 2020 roku osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na najpopularniejszym stanowisku sprzedawcy-kasjera, będą mogły zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3050 zł do 3200 zł brutto, wliczając w to nagrodę za obecność.

Pracownicy sklepów Biedronki standardowo mogą też liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. W przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce, miesięczne zarobki od stycznia 2020 roku wzrosną od 3200 zł w mniejszych miejscowościach do 3650 zł brutto w największych miastach.

Zobacz także

Podwyżki też dla pracowników z dystrybucji

Ponadto pracownicy Biedronki mogą otrzymać też miesięczne premie uznaniowe uwzględniające wyniki sklepu i jakość obsługi. Ten dodatek do wynagrodzenia również w ramach podwyżek rośnie i od stycznia wyniesie do 270 zł brutto (do tej pory było to 200 zł brutto).

Podwyżki obejmą także kierowników sklepów oraz ich zastępców z mniejszym stażem pracy – pozostali będą objęci systemem indywidualnych podwyżek w kwietniu 2020 roku.

Podwyżkami w centrach dystrybucyjnych objęte będą trzy grupy pracowników. Po wzroście wynagrodzeń, od stycznia 2020 r., pensje magazynierów i magazynierów kompletacji, w zależności od stanowiska, stażu pracy oraz lokalizacji wyniosą od 3400 zł do 4150 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu.

Zobacz także

Podwyżki obejmą pracowników wszystkich 16 centrów dystrybucyjnych działających w ramach sieci.

Dodatkowo magazynierzy i magazynierzy kompletacji mogą liczyć na uznaniowe premie miesięczne. W przypadku magazyniera kompletacji, przy jego średniej efektywności w danym miesiącu, może on otrzymać 1200 zł brutto. Kwota ta może być wyższa.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, zatrudnia ponad 67 tys. osób. Większość z nich jest zatrudniona w blisko 3 tys. sklepów, ulokowanych w ponad 1100 miejscowości w całej Polsce oraz w 16 centrach dystrybucyjnych.

W kwietniu tego roku Biedronka, jak co roku, przyznała pracownikom sieci nagrodę specjalną. W tym roku wyniosła ona 2100 zł brutto i objęła blisko 45 tys. zatrudnionych.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe