Zamknij

Emilewicz o cenach prądu w 2020 roku. „Podwyżki nie będą drastyczne”

02.12.2019 14:33
Podwyżki opłat za prąd 2020. Emilewicz: nie będzie drastycznych wzrostów
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

- Jeżeli w przyszłym roku będzie podwyżka cen energii elektrycznej, to nie będzie ona drastyczna - mówiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju w rozmowie z gazeta.pl zapewniała, że przy wzrostach cen energii elektrycznej na poziomie kilku procent „trudno mówić o podwyżkach”.  

Jeśli weźmiemy pod uwagę stopę inflacyjną, to naprawdę to nie będzie drastyczna podwyżka. Jednocześnie przypomnijmy, że dla dużego przemysłu wchodzą w życie od przyszłego roku rekompensaty dla energochłonnych, na które przeznaczamy około miliarda złotych 

– mówiła Emilewicz.

Podkreśliła, że oczekiwania spółek energetycznych w sprawie 30-procentowego wzrostu taryf, są nieuzasadnione. Minister poinformowała, że rząd nie planuje przygotowania ustawy regulującej ceny energii w 2020 roku. "Nie będzie żądnej specustawy, nie będzie kolejnych rekompensat" - zaznaczyła.

Zobacz także

Dodała, że nie powinno to też skutkować wzrostem cen za towary i usługi. Wcześniej Michał Dworczyk z Kancelarii Premiera zapewniał, że gospodarstwa domowe nie odczują podwyżek.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl