Zamknij

Podwyżki opłat w mBanku. Przez obniżenie stóp procentowych

09.12.2020 13:16
placówka mBanku
fot. Marek BAZAK/East News

Opłaty pobierane przez mBank wzrosną od marca 2021 roku. Wyraźnie więcej zapłacimy za karty płatnicze, wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach oraz przelewy wykonywane z kart kredytowych.

Cennik mBanku zmieni się w styczniu 2021 roku. Klienci czwartego co do wielkości banku w Polsce będą musieli płacić więcej za część usług, w tym za karty debetowe. Wzrosną także prowizje od części usług.

Bank podkreślił, że nie zmienił opłat za najważniejsze usługi: prowadzenie konta czy korzystanie z bankomatów. Klienci otrzymali także podpowiedzi, jak mogą uniknąć podwyżek i opłat.

Podwyżka opłat w mBanku. Co drożeje i jak uniknąć płacenia?

W komunikacie kierowany do klientów mBank przedstawił powód wprowadzenia podwyżek: decyzję RPP w sprawie wysokości stóp procentowych. Walka makroekonomiczna z pandemią uszczupliła przychody banku.

Jednak w 2020 r. Rada Polityki Pieniężnej trzykrotnie obniżyła stopy procentowe. To wpływa na naszą działalność, w tym rozwój oferowanych produktów i usług. Dlatego podwyższamy niektóre ceny.

komunikat mBank

Najważniejsze zmiany w cenniku mBanku to:

  • podniesienie prowizji za odnowienie kredytu odnawialnego
  • podniesienie niektórych opłat dotyczących kart debetowych oraz kredytowych
  • wprowadzenie prowizji 4% za wszystkie transakcje kartami (do konta i kredytowymi): w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich
  • podwyżka opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach

Bank podniósł z 7 do 10 zł wysokość miesięcznej opłaty za kartę debetową (główną lub dodatkową) do eKonta standard, eKonta, eKonta plus, eKonta m dla posiadaczy powyżej 25 roku życia i eKonta z darmowymi bankomatami.

Zobacz także

Opłaty można uniknąć, jeśli w każdym miesiącu klient zapłaci kartą (do konta lub kredytową) łącznie 350 zł i choć raz zaloguje się do aplikacji mobilnej. Przy spełnieniu wymogu wysokości płatności kartą, ale braku logowania do aplikacji, opłata wyniesie 3 zł. Nowy cennik będzie w przypadku kart obowiązywać od 1 marca 2021.

Zobacz także

Już 4 stycznia 2021 podwyżkę opłat odczują osoby korzystające z kredytu odnawialnego. Wysokość prowizji za udzielenie, podwyższenie i odnowienie kredytu odnawialnego do kont: eKonto możliwości, eKonto osobiste, eKonto m, eKonto, eKonto standard, eKonto plus, eKonto z darmowymi bankomatami, eKonto dla młodych, eKonto mobilne, mKonto Multi wyniesie 3,5% - 5% kwoty kredytu, min. 99 zł.

Zobacz także

Wysokość prowizji za udzielenie, podwyższenie i odnowienie kredytu odnawialnego do kont: mKonto Aquarius i mKonto Intensive wyniesie 3,1% - 5% kwoty kredytu, min. 99 zł.

Prowizja za odnowienie kredytu nie dotyczy klientów, jeśli umowa o kredyt odnawialny została zawarta przed 15 września 2009 roku w mBanku d. Multibanku i jeśli nie zawarto aneksu zmieniającego warunki tej umowy po 18 grudnia 2012.

RadioZET.pl/mBank