Zamknij

500 plus dla policjantów. Rząd obiecał podwyżki

10.11.2020 19:35
Mariusz Kamiński o podwyżkach w policji
fot. Piotr Molecki/East News

Policjanci z oddziałów prewencji i kontrterrorystów otrzymają dodatki do pensji. Rząd w przyszłym roku wypłaci mundurowym 500 złotych więcej.

Podwyżki dla policjantów od 1 stycznia 2021 roku. Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński poinformował o dodatkach dla służb mundurowych.

- Doceniając wymagającą służbę w warunkach pandemii i liczbę realizowanych zadań, podjąłem decyzję o przyznaniu dodatku dla policjantów oddziałów prewencji oraz kontrterrorystów. Dodatek będzie wynosił 500 zł i będzie wypłacany od 1 stycznia 2021 roku – mówił Mariusz Kamiński.

Dodatek dla policjantów. Kto otrzyma podwyżkę?

MSWiA przekazało w komunikacie, że zgodnie z nowelą rozporządzenia ws. zasad wynagradzania policjantów, od 2021 roku wypłacane będą dodatki w kwocie 500 złotych.

Zobacz także

Taki dodatek będzie przysługiwał funkcjonariuszom pełniącym służbę na stanowisku etatowym w oddziale prewencji policji lub samodzielnym pododdziale prewencji Policji.

Ich służba jest szczególnie trudna w czasie pandemii i wymaga realizacji dodatkowych zadań. Ten dodatek jest wyrazem uznania dla ich zaangażowania w niejednokrotnie wielogodzinną służbę, wymagającą dużego poświęcenia  

Mariusz Kamiński

Dodatki trafią także do zatrudnionych w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji „BOA”  lub w samodzielnym pododdziale kontrterrorystycznym Policji. Jak zaznacza MSWiA, dodatki dla policjantów z tego oddziału będą mogły być wyższe. Na więcej niż 500 złotych podwyżki będą mogli liczyć ci, którzy „uczestniczą bezpośrednio w działaniach kontrterrorystycznych lub wspierających działania jednostek policji w warunkach szczególnego zagrożenia lub wymagających użycia specjalistycznych sił i środków oraz specjalistycznej taktyki działania”.

Maksymalna kwota dodatku wyniesie zatem 1500 złotych.

RadioZET.pl/PAP