Zamknij

Celnicy zatrzymali podróbki butów znanej marki. Były w przesyłkach z Chin [WIDEO]

Piotr Drabik
13.03.2019 20:17
Podlaskie. Sprowadzali z Chin podróbki znanych butów. Grozi im do 5 lat więzienia
fot. KAS

Do pięciu lat więzienia grozi osobom odpowiedzialnym za sprowadzenie z Chin podróbek obuwia sportowego znanej marki. Oszustwo wykryli celnicy z Podlasia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Podrabiane obuwie sportowe jednej ze światowych marek odkryli funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w przesyłkach kurierskich nadanych z Chin. Według służb celno-skarbowych buty miały trafić do sprzedaży na jeden z podlaskich bazarów jako towar oryginalny.

- Podczas kontroli paczek przeprowadzonej w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich funkcjonariusze KAS odkryli piętnaście przesyłek nadanych z Chin, zawierających w sumie 85 par butów - poinformował w środę asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Zobacz także

Wobec podejrzeń, że towar jest podrabiany, zawiadomiono właściciela praw do chronionych znaków towarowych użytych na tym obuwiu.

- Przedstawiciel producenta po przeprowadzonej ekspertyzie potwierdził, że zatrzymane obuwie to podróbki i złożył wniosek o ściganie i ukaranie osób naruszających przepisy ustawy prawo własności przemysłowej - dodał Czarnecki.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie. KAS przypomina, że osobom zajmującym się obrotem wyrobami, które są bezprawnie oznaczone zarejestrowanymi znakami towarowymi, grozi do 5 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD