Zamknij

Pocztex stanie przy Biedronce. Poczta Polska z własnymi automatami paczkowymi

15.11.2021 20:21
Poczta Polska postawi automaty pod Biedronką
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Poczta Polska postawi własne automaty paczkowe m.in. obok sklepów Biedronka. Już w przyszłym roku paczki można będzie odbierać przynajmniej w 750 lokalizacjach.

Biedronka łączy siły z Pocztą Polską, choć tym razem nie chodzi o pomoc w omijaniu zakazu handlu. Dotychczasowa umowa państwowego operatora z siecią handlową obejmowała możliwość odbierania paczek w sklepie, dzięki czemu niektóre sklepy Biedronka mogły działać nawet w niedziele niehandlowe.

Tym razem chodzi o automaty paczkowe Poczty Polskiej, które stanąć mają obok sklepów Biedronka. Spółka chce, by w pierwszej połowie 2022 roku automaty Poczty pod marką Pocztex były zamontowane w co najmniej 750 lokalizacjach obok sklepów sieci Biedronka w całym kraju.  

Pocztex, czyli automaty Poczty Polskiej obok Biedronki

„Strategiczna współpraca pomiędzy siecią Biedronka oraz Pocztą Polską umożliwi ponad 4 milionom klientów dziennie wygodne nadawanie i odbieranie paczek z automatów podczas dokonywania codziennych zakupów” – czytamy w komunikacie prasowym spółek.

Już niebawem Poczta Polska wzorem InPostu postawi własne automaty do odbierania paczek. Pierwsze automaty zlokalizowane zostaną na parkingach przy sklepach sieci Biedronka i pojawią się w pierwszym kwartale 2022 r.

Klienci będą mogli nadawać i odbierać tam paczki. Każdy automat wyposażony będzie w pulpit umożliwiający płatność kartą lub BLIK-iem. Będą też ułatwienia dla osób niedowidzących i niewidomych.

Dzięki rozszerzeniu dotychczasowej współpracy z Pocztą Polską nasi klienci będą mogli w trakcie codziennych zakupów odbierać i nadawać paczki, wykorzystując wygodne i nowoczesne urządzenia. W połowie przyszłego roku ta możliwość będzie dotyczyć niemalże co czwartej placówki sieci Biedronka

Przemysław Jurowicz, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w sieci Biedronka

Automaty Pocztex występować będą w dwóch wielkościach i posiadać będą 60 lub 80 skrytek W planach jest także uruchomienie aplikacji mobilnej pozwalającej na nadawanie, śledzenie oraz odbiór paczek w Automatach Pocztex zlokalizowanych przy sklepach Biedronka.

RadioZET.pl/mat.pras