Zamknij

Poczta Polska szuka pracowników. Ile można zarobić?

12.10.2020 12:41
Poczta Polska szuka pracowników
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Poczta Polska szykuje się na sezon świąteczny i ogłasza rekrutację. Spółka przyjmie ponad 1000 pracowników do obsługi paczek.

Poczta Polska zatrudni co najmniej 1200 kierowców, pracowników sortowni i kurierów. Spółka przygotowuje się do szczytu paczkowego i ogłasza sezonową rekrutację.

Z uwagi na pandemię koronawirusa i wzrost popularności e-zakupów Poczta Polska spodziewa się rekordów pod względem liczby wysłanych paczek. Jak wynagrodzi pracowników, którzy w tym sezonie będą mieli wyjątkowo dużo pracy?

Poczta Polska rekrutuje. Jakie zarobki?

Poczta poinformowała, że okresie przedświątecznym tygodniowo pocztowcy doręczą o 50–70 proc. więcej paczek, niż średnio w innych tygodniach roku. Potrzeba zatem dodatkowych rąk do pracy.

Zobacz także

Państwowa spółka przyjmie kierowców, kurierów i pracowników sortowni paczek. Potrzeba co najmniej 1200 nowych pracowników. Jak czytamy w komunikacie, może być do dobra okazja dla tych, którzy chcą sobie dorobić. O jakich zarobkach mowa?

  • Od 17 do 25 zł brutto za godzinę dla pracowników sortowni
  • 21 złotych brutto za godzinę lub od 2 do 5 złotych brutto za doręczoną paczkę dla kuriera
  • Od 18 do 22 złotych brutto za godzinę pracy dla kierującego pojazdem do 3,5 ton
  • Od 19 do 28 zł brutto dla kierowcy pojazdu powyżej 3,5 t.

Poczta Polska wskazuje, że wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności.

Zobacz także

W komunikacie czytamy, że szczególnie poszukiwane są osoby, które chcą dorobić m.in. w sortowniach w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. Jeśli chodzi o kierowców dysponujących wolnym czasem, to dodatkową pracę można znaleźć przede wszystkim w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Olsztynie, Ostródzie, Białymstoku, Łomży, Ełku, Gdańsku, Katowicach i Łodzi. Z kolei na terenie całego kraju pracę mogą dostać osoby, które będą zajmowały się doręczaniem przesyłek. 

Spółka dodała w komunikacie, że miniony rok przyniósł ponad 75 proc. wzrost liczby paczek w sezonie przedświątecznym. „W tym sezonie może być podobnie, a w grudniu pocztowcy spodziewają się dni, kiedy liczba paczek może przekroczyć nawet milion” – informuje spółka.

RadioZET.pl