Zamknij

Zwolnienia grupowe w Poczcie Polskiej mniejsze niż planowano

31.05.2021 22:26
Poczta Polska zwolnienia grupowe. Ile osób straci pracę
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EastNews

Poczta Polska zatrudnia obecnie ok. 80 tys. pracowników, którzy wykonują obowiązki w 7,6 tys. placówkach, filiach i agencjach pocztowych. Niedługo zespół największego operatora na rodzimym rynku zostanie pomniejszony.

Poczta Polska już w lutym poinformowała, że planuje zwolnienia grupowe. Redukcja etatów miała dotyczyć 2 tys. osób. Teraz okazuje się, że skala będzie dużo mniejsza.

Zwolnienia obejmą połowę pierwotnie planowanych etatów.

Zwolnienia w Poczcie Polskiej

Spółka poinformowała w poniedziałek (31 maja 2021), że zarząd Poczty Polskiej zdecydował o ograniczeniu skali zwolnień pracowniczych o ponad 50 proc. w stosunku do pierwotnych planów. Równocześnie trwa aktywna rekrutacja nowych pracowników do sortowni.

Skala zwolnień, ze wstępnie zakładanej redukcji, została ograniczona do jedynie 960 etatów. Zmiany w strukturze zatrudnienia, wynikające z konieczności dostosowania się do zmian w usługach, odbywają się m.in. poprzez rekrutacje wewnętrzne i przekwalifikowania

Komunikat Poczty Polskiej

Rzecznik prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek podkreśliła, że do obsadzenia jest kilkadziesiąt wakatów do warszawskiej sortowni przesyłek. Rekrutacja trwa także do sortowni we Wrocławiu i w Komornikach. Pracownicy otrzymają umowy o pracę i umowy zlecenia, również w niepełnym wymiarze godzin. Spółka poszukuje również osób z uprawnieniami w zakresie obsługi wózków widłowych lub prawo jazdy kat. B.

Zgodnie z nową strategią spółki, brane są pod uwagę inwestycje w nowoczesny park maszynowy – w tym zakup 3 automatycznych maszyn sortujących, w zakresie którego Poczta rozpoczęła i ogłosiła już postępowanie zakupowe.

RadioZET.pl