Zamknij

Nowe obostrzenia na poczcie. Co z wysyłką kartek świątecznych?

25.03.2021 13:22
Poczta Polska - nowe obostrzenia
fot. Robson90/shutterstock (ilustracyjne)

Lockdown w ostrzejszej formie zacznie obowiązywać od soboty 27 marca i obejmie także placówki Poczty Polskiej. O czym pamiętać, zanim skorzystamy z usług operatora?

Lockdown nie zamroził usług pocztowych, ale pojawiły się nowe ograniczenia, które wymusiła sytuacja epidemiczna.

O nowych zasadach, które od soboty obowiązywać będą także w placówkach pocztowych, mówił w trakcie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki.

Poczta Polska. Limity klientów i nowe zasady

Nie jedna osoba na 10 mkw, lecz jedna osoba na 15 mkw. To nowe limity, które od 27 marca będą obowiązywały na poczcie. Mowa o urzędach o powierzchni do 100 mkw. W przypadku większych placówek będzie obowiązywał limit 1 osoby na 20 mkw.

Placówki wciąż mogą działać, ale w reżimie sanitarnym. Nadal można będzie skorzystać z usług pocztowych nawet w galeriach handlowych.

Poczta Polska przypomina jednak, że okres przedświąteczny to czas większego niż zwykle ruchu w placówkach. Sytuacja epidemiczna po raz kolejny uniemożliwi wyjazdy i odwiedziny krewnych. Kartki czy inne przesyłki świąteczne to wciąż trwała tradycja, która w dobie pandemii umacnia się.

„Z wieloma bliskimi nie zobaczymy się face to face, szczególnie gdy przebywają poza granicami naszego kraju. Poczta notuje wzrost popularności przesyłek zagranicznych i zachęca do korzystania z tej formy komunikacji. Z przesyłkami wielkanocnymi nie warto czekać z do ostatniej chwili. Wszyscy chcemy mieć pewność, że ucieszą oczy i serca adresatów na święta” – czytamy w komunikacie państwowego operatora.

Poczta Polska zachęca do wcześniejszego wysyłania paczek, listów czy kartek świątecznych. Przypomina także o zasadach dotyczących reżimu sanitarnego: dystansie społecznym, dezynfekcji rąk i zakrywania nosa i ust maseczką. Urząd zaleca także, by korzystać z płatności bezgotówkowych.

RadioZET.pl/mat.pras